Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Ondřej Brousek

Po studiu na hudebně-dramatickém oboru Konzervatoře v Praze začal působit v Divadle Na Fidlovačce jako herec, zanedlouho též jako skladatel, později i režisér. Vytvořil zde desítky rolí (např. Kristian v Cyranovi z Bergeracu, Thyl Ulenspiegel, Loupežník, Andrej ve Třech sestrách, Vévoda v Muži z LaMancha, Shapira aj.) a režíroval inscenace Žena v černém, Záhada či Dvojí hra.

Je autorem hudby k pěti původním muzikálům: Carmen (2003), Kniha džungle (2007), Adéla ještě nevečeřela (2008), Marilyn-překrásné děcko (2013) a Nevěsta (2013). Na posledních čtyřech muzikálech spolupracoval s Radkem Balašem. Jeho scénická hudba čítá kolem sedmdesáti kompozic psaných pro pražské i regionální české divadelní scény.

Od roku 2013 je členem souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil řadu důležitých rolí (Andri ve Frischově Andorře, Amadeus, Caligula, Peer Gynt, Revizor). Pro toto divadlo též aktivně komponuje.

Je také autorem hudby pro televizi a film, např. pro seriály Redakce, Horákovi, Kapitán Exner a filmy Micimutr, Láska je láska, O pokladech, Špunti na vodě, Vřesový trůn, Bez tváře, aj. Pro dětský pořad TvMini Uni složil přes dvacet písní.

Věnuje se též vážné hudbě, je autorem dvou symfonií – Golden Age Rhapsody, symfonické básně a svity a spolupracuje s předními interprety a dirigenty (Jan Kučera, Epoque kvartet, SOČR, FOK, Janáčkova Filharmonie Ostrava, Karlovarský Symfonický Orchestr, Martinů Voices, Radek Baborák, Pavel Šporcl, Adam Plachetka, Tomáš Netopil, Marko Ivanovič, Tomáš Brauner, a další). Vystupuje i v zábavně-naučných pořadech o hudbě pro děti i dospělé pořádaných FOK či KSO.

Neméně podstatnou roli v Ondřejově hudebním životě hraje aranžování a instrumentace. Jeho nová aranžmá zazněla v muzikálech Malované na skle, Divotvorný hrnec, Funny Girl, Song pro dva, My Fair Lady nebo Legenda jménem Holmes.

Úzce spolupracuje s O.G.Brzobohatým nebo též s B-Side Bandem a Vojtěchem Dykem.

Od r.1999 je členem kapely Monkey Business, která letos vydává již deváté album. Kapela si drží renomé od samého počátku a třináct cen Anděl jsou toho jen důkazem.