Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Jitka Tůmová

Jitka T+»mov+í_do pasuDSC_3887_700pxDSC_3914_700pxJitka Tůmová (nar. 1984)

Vystudovala Taneční centrum Praha, které úspěšně zakončila v roce 2005. Následně pokračovala studiem na Contemporary Dance School v Londýně.

Taneční zkušenosti načerpala především v zahraničí (VB), kde spolupracovala se soubory Phil Sander Dance Company, Balbir Singh Dance Company a Phoenix Dance Theatre v Leedsu.

Ve Velké Británii spolupracovala s choreografy např. Phil Sander, Charlotte Vincente, Uri Ivgi and Johan Greben, Didy Veldman, Darshan Singh Bhuller, Richard Alston, Sharon Watson, Henri Oguike, Ana Lujan Sanchez, aj.

Během působení ve Velké Británii vytvořila i několik vlastních choreografií, např. The African Stomp pro Garford festival v Leedsu, Hula hoops pro studenty Phoenix Academy či Definitely Yes pro studenty univerzity v Doncasteru.

V sezoně 2014/2015 se stala stálou členkou Pražského komorního baletu, kde tančí v choreografiích Mono No Aware, Kdo je na světě nejmocnější? (Hana Polanská Turečková), Podmínka zániku (Ji-Eun Lee), Z mého života (Pavel Šmok), Slovanský kvartet (Mário Radačovský), aj.

Bohaté jsou její zkušenosti z výuky na seminářích a workshopech v Leedsu pro Phoenix Youth Academy, Phoenix Dance Theatre či Northern School of Contemporary Dance.

Foto: ART DOT Studio