Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Lenka Kolářová

lenka-kolarovaLenka-Kolářová-pohybLenka Kolářová (nar. 1976)

Je absolventkou taneční pedagogiky na HAMU.

Prvotní pohybovou průpravu získala v oddíle moderní gymnastiky a po desetiletém působení v roce 1993 dosáhla titulu mistryně republiky v pódiových skladbách.

Po tříleté absolutní pauze začala tančit v souboru ANTARES, pod vedením Vlastimila Červa. Zde tančila v letech 1997 – 1999 v choreografiích Labyrintem člověka, Radování s duší ženy a BARDO.

V roce 2000 nastoupila do Pražského komorního baletu, kde dostala příležitost tančit v choreografiích Rock me Gently (B.Taylor), Son Chemin (P. Delcroix), Šest tanců (J.Kylián), Z domoviny (K.Dedková-Franková), Slovanské dvojzpěvy, Don Juan, Tance podle Brahmse (L.Vaculík), Svatby, Stabat, Z mého života, Sinfonietta (P.Šmok), Saturnin (M.Blahoutová-Hanušová), S úctou líbám (J.Kodet).

Od roku 2005 je členkou ProART Company se kterou vystupuje v choreografiích Já už tě nemám rád, Kdopak by se bál…, Baroko-V náručí mužů, Reality Boulevard, Nikdy neodeslané dopisy, Endless Flights, Giselle, Brotherhood, Foreign Bodies (M.Dvořák) a v choreografii Bon vieux (F.Dumeril).

V letech 2007 – 2009 tančila v Baletu Praha – Pražském komorním baletu Pavla Šmoka v choreografiích Fuga K.L.L.I., Te Deum, Divocí koně, Jablůňka, Sluha dvou pánů (L.Holánková) a Čtyři listy ze života (P.Šmok).

V roce 2009 hostovala v baletu Fidelio v choreografii Jochena Ulricha v Landestheater Linz. V současné době hostuje v opeře Rusalka v Národním divadle (chor. J. Kodet) a v představení KUDYKAM ve Státní opeře Praha (chor. P. Strouhal).

Od roku 2011 je opět členkou Pražského komorního baletu, kde též působí jako asistent choreografie. Tančí v choreografiích Po zarostlém chodníčku, Stabat, Sinfonietta, Divertimento D dur (P.Šmok) a v choreografii Kdo je na světě nejmocnější? (H.Turečková).

Vyučuje tai-chi na Filosofické fakultě v Praze. Působí také jako taneční pedagog na základních školách.

Foto: Jiří Thýn