Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Sabina Bočková

Bočková_taneční (1)
Sabina Bočková (nar. 1995)

Sabina Bočková vystudovala konzervatoř Taneční centrum Praha, kterou úspěšně zakončila absolutoriem v roce 2014. Interpretační zkušenosti čerpala již během studia v souboru Baby Balet Praha a později v Balet Praha Junior, se kterým absolvovala přibližně 50 představení za sezonu. V roce 2010 se zúčastnila Letní stáže ve Svenska Balletskolan Goeteborg ve Švédsku, od téhož roku až do roku 2013 byla také pravidelnou účastnicí Letního tanečního workshopu Tanečního centra Praha.

Ihned po dokončení studia absolvovala Letní intenzivní stáž v Nederlands Dans Theatre, kde měla možnost pracovat na repertoáru: Lightfoot-Leon: Schmetterling , Spiritwalking a Crystal Pite: The Second Person.

Mimo jiné spolupracovala s významnými pedagogy: Jeanne Solan (USA), Vladimir Malakhov (Rusko), Sherley Esseboom (Holandsko), Anders Helstrom (Norsko), Helena Franzen (Švédsko), Samuel Delvaux (Belgie), Jan Kodet (ČR), Sirpa Möksy (Švédsko).

Již během posledního ročníku byla externí členkou baletu Jihočeského divadla, kde tančila v choreografiích Attily Egerháziho: Mirabell, Louskáček a v choreografii Jiřího Kyliána: Six Dances. V sezoně 2014 – 2015 byla již řádnou členkou souboru a představila se v dílech: Labutí jezero, Kauza Kafka a Podivín.

Od sezony 2015 – 2016 působí v souboru Pražský komorní balet.

Přečtěte si rozhovor se Sabinou Bočkovou.

Foto: ART DOT Studio