Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Sylva Nečasová

sylva-necasovaSylva Nečasová (nar. 1984)

V roce 1994 začala studovat na Taneční konzervatoři v Brně a poté pokračovala na Taneční konzervatoři v Praze, které zakončila absolutoriem v roce 2004.

V letech 2000 – 2002 byla studentkou Ecole-Atelier Rudra Béjart v Lausanne ve Švýcarsku. V říjnu 2001 se zúčastnila představení „Lumiere“ v souboru Béjart Ballet Lausanne a v letech 2002 a 2003 byla členkou souboru „Companie M – Maurice Béjart“ v Lausanne. S tímto souborem nastudovala choreografii s názvem „Mere Teresa et les enfants du monde“ a účastnila se turné po Evropě, Libanonu, Egyptě, Argentině a Brazílii.

V roce 2004 získala druhou cenu v kategorii senior na Mezinárodní taneční soutěži Premio Roma v Itálii.

V letech 2004 – 2005 působila jako sólistka baletu Státní opery Praha (Dáma s kaméliemi, Popelka). Od roku 2005 je demisólistkou baletu Národního divadla v Praze, kde tančí v choreografiích Matse Eka, Jiřího Kyliána, Petra Zusky, Jana Kodeta, Johana Grebena, Uri Ivgiho a dalších.

V roce 2007 získala cenu za nejlepší choreografa na Mezinárodní choreografické soutěži v Plzni.

V roce 2008 dostala příležitost zatančit si v choreografii „Carmen“ (role Carmen) od Matse Eka, který byla na repertoáru baletu Národního divadla.

Úzce spolupracovala s taneční skupinou DekkaDancers, pro kterou vytvořila choreografii Intro.

Od roku 2012 spolupracuje s Pražským komorním baletem, kde postupně tančí v rolích Mono No Aware, Hádej kolik je hvězd, Nevyřčené ticho.

V rámci projektu Miniatury Národního divadla vytvořila choreografie Cumbia, Fuga, Dua, pro soubor Bohemia Balet vytvořila choreografii Triangl. Mezi další choreografie patří např. Ciacona, Persony, aj.

Vystudovala chorografii na pražské HAMU (Hudební fakulta Akademie múzických umění).