Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Šimon Kubáň

simon-kubanŠimon-Kubáň-pohybŠimon Kubáň (nar. 1991)

Vystudoval Taneční centrum Praha, které úspěšně zakončil v roce 2010. Během studií působil ve školním souboru TCP Balet Praha junior a představil se v choreografiích Ramona Ollera, Attily Egerháziho či Samuela Delvauxe.

V letech 2010 – 2012 působil v Jihočeském baletu, kde měl možnost tančit v choreografiích Jiřího Kyliána, Mária Radačovského, Václava Kuneše a Attily Egerháziho.

V roce 2012 se stal členem Pražského komorního baletu, kde postupně tančí v choreografiích Kdo je na světě nejmocnější?, Hádej kolik je hvězd, Mono No Aware (H.Turečková), Sinfonietta (P.Šmok), aj.

V roce 2012 zakládá společně s Nikol Šneiderovou soubor Sandalfon dance company, kde prezentuje vlastní choreografická díla ve spolupráci s multižánrovým umělcem Janem Mrkvičkou.

Již od studijních let se aktivně věnuje vlastní choreografické tvorbě. Společně s partnerkou Nikol Šneiderovou vyhráli choreografickou soutěž v Bytomi (PL) a krátce po studiu se prezentovali na festivalu Zlatá praha s choreografií Anyway. Dnes v choreografické práci pokračuje v rámci souboru Sandalfon dance company.

Účastnil se workshopů s choreografy Jeane Solan, Uri Ivgi, Johan Greben, Gyula Harangozo, Irma Rubio, aj.

Dále spolupracuje s choreografem Palem Kršiakem a hostuje v opeře Rusalka v ND.

Přečtěte si rozhovor se Šimonem Kubáněm.

Foto: Jiří Thýn