Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Hana Polanská Turečková

Vystudovala taneční konzervatoř v Praze, dějiny umění na Katolické teologické fakultě v Praze a choreografii na HAMU v Praze, kde pokračuje v doktorandském studiu na téma interakce umění a choreografie.

V letech 1999-2000 působila v Národním divadle Brno a od roku 2000-2010 byla členkou souboru a později demi-sólistkou Národního divadla v Praze. Od roku 2010 působí jako nezávislý tanečník, choreograf a pedagog.

Jako interpretka získala v roce 1999 1. cenu na mezinárodní soutěži Contest Vídeň a v roce 2000 získala 2. cenu na Mezinárodní přehlídce mladých tanečníků v Brně.

Sedm let se účastnila projektu Národního divadla – Miniatury – workshop mladých choreografů. Pravidelně se účastní festivalů současného tance, např. Taneční Zóna v Ostravě, Siraex v Klášterci nad Ohří, Tanec Praha a Česká taneční platforma.

Jako choreografka spolupracovala s Taneční konzervatoří Praha, konzervatoří I. V. Psoty, ND Brno, divadlem F. X. Šaldy v Liberci. Spolupracovala s volným sdružením choreografů a tanečníků Dekka Dancers jako choreografka a tanečnice.

V roce 2007 byla oceněna prémií za osobitost na 1. mezinárodní choreografické soutěži v České republice. V roce 2010 získala její choreografie Hádej kolik je hvězd cenu diváků na festivale v Klášterci nad Ohří.

V letech 2010 a 2011 se jako tanečnice účastnila projektu Package japonského choreografa Shusaka Takeuchiho ve spolupráci se skupinou 420people a v roce 2011 natočila se známým německým umělcem Markusem Selgem umělecký film Das ewige Antlitz.

Od září 2011 učí na Konzervatoři hl města prahy scénickou praxi moderního tance. Jako pedagog spolupracovala s konzervatořemi v Praze a Ostravě a s Divadlem F.X. Šaldy v Liberci. Jako choreograf spolupracovala s ND Brno, Divadlem F.X. Šaldy, aj.

Choreografie Mono no aware nastudovaná pro Pražský komorní balet se v září 2012 nominovala do osmnáctky choreografií mezinárodní choreografické soutěže „no ballet“ v Ludwigshafenu.

Od ledna 2012 je choreografkou a členkou umělecké rady Pražského komorního baletu. Žije v Praze s manželem Filipem Polanským a synem Matějem.