Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Davidson Jaconello

Davidson Jaconello 2Davidson Jaconello je kanadský tanečník a autor hudebních kompozicí pro taneční a divadelní představení. Profesionálnímu baletnímu a modernímu tanci se věnuje od roku 2007. Během své kariéry prošel řadou angažmá v Kanadě a Evropě. Pro jeho tvorbu je typická úzká spolupráce s kolegy a zaměření na sdělování a obohacování příběhů prostřednictvím hudby a tance.

Tanci se začal věnovat ve svých 7 letech. Zkušenosti získával v tanečních školách na celém světě, mezi něž patří například National Ballet School, konzervatoř Harrid Conservatory, Xing Dance Academy a v neposlední řadě také American Ballet Theater School v New Yorku. Svou profesionální kariéru zahájil v roce 2007, kdy získal angažmá v souboru Alberta Ballet. Po 6 letech změnil působiště a stal se členem Národního divadla v německém Mannheimu. V roce 2016 se osamostatnil a v současnosti působí jako profesionál na volné noze.
Davidson je hudebníkem – samoukem, u nějž je patrná velká touha experimentovat a objevovat nové vyjadřovací prostředky. Během svého působení v souboru Alberta Ballet hrál v několika hudebních skupinách jako bubeník a mezi tanečními zkouškami a vystoupeními spolupracoval s dalšími hudebníky. Poté, co se v roce 2008 seznámil s možnostmi počítačové tvorby hudebních kompozic, zaměřil se na tvorbu zvukového prostředí tanečních a divadelních vystoupení. Vytvořil hudební kompozice pro řadu uměleckých souborů na celém světě, jako jsou Korzo Theater, Alberta Ballet, Národní divadlo v Mannheimu, West Australian Ballet, Delattre Dance Company, Pražský komorní balet. Spolupracoval s řadou choreografů, mezi něž patří Jiří Pokorný, Stephen Delattre, Yukichi Hattori nebo Robert Glumbeck.