Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

V pátek 30. září hostujeme v Šumperku

Představení Zabiják život – dva příběhy, dva choreografové, dva čeští skladatelé. Úspěšné choreografie Marka Svobodníka a Petra Zusky na hudbu skladatelů Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Na viděnou v pátek 30. září v Divadle Šumperk!
Lístky na představení koupíte tady – bit.ly/Prazsky_komorni_balet_v_Sumperku

Carmina Vetera v neděli v mosteckém Městském divadle

„Lidová píseň a poezie a vlastně etnická hudba všeobecně je jakousi červenou nití, která se vine mou tvorbou od samotných začátků,“ říká choreograf Petr Zuska. „Je pro mne obrovskou inspirací a zřejmě se k ní budu vždy znovu vracet. Cítím tam omamnou a drásající vůni našich kořenů, radost a lásku jdoucí ruku v ruce s bolestí a smrtí, osudovou návaznost na něco ryzího a archetypálního uvnitř nás, co díky bohu často ani po staletích nemizí.“

CARMINA VETERA. Komponovaný večer na motivy starých lidových písní v choreografickém ztvárnění jednoho z našich nejznámějších autorů. V první repríze této sezóny už v neděli 11. září v Městském divadle v Mostě.

PKB na Solo Contemporary Dance Festival v Turecku

Další sezónu zahájí Pražský komorní balet v turecké Ankaře. Na pátém ročníku festivalu moderního tance Contemporary Dance Festival vystoupí v sobotu 27. srpna 2022 Albert Kaše se sólem z choreografie Jiřího Pokorného Černý Mraky Nepláčou.

Krásné léto všem našim příznivcům

Jaká byla pro Pražský komorní balet sezóna 2021/22? Jedním slovem skvělá! Uvedli jsme hned tři premiéry, Zabiják život, Kříž u potoka a Mraky důvěrné, a máme za sebou spoustu představení po celé republice. A teď už hurá prázdniny! Krásné léto všem našim přátelům a příznivcům!

Ředitelka PKB Ladislava Jandová hostem Nočního Mikrofóra

V čem byl jedinečný Pavel Šmok? Jak to, že se na jeho tvorbu neustále odkazujeme? A jaké jsou perspektivy baletního umění v Čechách? Hostem Ondřeje Kepky v Nočním Mikrofóru Českého rozhlasu byla v závěru června naše ředitelka Ladislava Jandová.

Carmina Vetera na Slavnostech Pernštejnského panství

Letní prázdniny jsou doslova za rohem a než začnou i nám, máme tu pro vás ještě jedno vystoupení. Za týden – v úterý 5. července od 14:30 – tančíme Carminu Veteru na Slavnostech Pernštejnského panství. Držte si termín v kalendáři a držte i všechny palce, ať nám vyjde počasí!

Open air program na náměstí v jihomoravském Doubravníku je zdarma.

(Studio) Balet Praha. Nová vlna československé choreografie

Knížka (Studio) Balet Praha / Nová vlna československé choreografie je prvním uceleným přehledem, který představuje historii a význam souboru, za jehož vznikem stáli na počátku šedesátých let naši nejprogresivnější choreografové Pavel Šmok a Luboš Ogoun a který se stal malým zázrakem v českém baletním umění.

Už máte tuhle skvělou publikaci doma? K dostání je na e-shopu Pražského komorního baletu i v řadě českých knihkupectví.

Přesun nedělního představení Zabiják život

Vážení a milí diváci, bohužel musíme z technických důvodů přesunout termín představení Zabiják život, které jsme měli původně odtančit v neděli 5. června v Divadle na Vinohradech. Nový termín je 13. listopadu. Všechny zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti, obchodní oddělení Vinohradského divadla vás bude kontaktovat. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za jakékoliv případné komplikace.