Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

GSV_6109

Pražský komorní balet s Kyticí v Brně

V neděli 12. ledna se brněnští příznivci tance mohou těšit na vystoupení Pražského komorního baletu v Mahenově divadle. Přesněji ti, kteří mají pořízené vstupenky, protože představení Kytice je v tuto chvíli již vyprodané. Dokonce byly výjimečně přidány do prodeje i přístavky.  Další reprízy inscenace pak uvedeme 21. února v Kulturním domě Metropol v Českých Budějovicích a 23. února a 8. března v Divadle na Vinohradech v Praze.

GSV_3799 (1)

Přidáváme únorovou reprízu Kytice v Praze

Pro velký zájem o představení Kytice jsme se rozhodli přidat ještě jednu reprízu v Divadle na Vinohradech v Praze. Do konce sezóny tedy inscenaci v hlavním městě uvedeme celkem třikrát: 23. února, 8. března a 17. května. Pokud jste tedy doposud neviděli úspěšnou inscenaci v choreografii a režii Petra Zusky, máte šanci právě teď. A protože Vánoce jsou doslova za dveřmi, vstupenky můžou být i hezkým dárkem pod stromeček, který zaručeně udělá radost vašim blízkým. Přijďte do divadla a vychutnejte si výkony našich sólistů v čele s Dominikem Vodičkou, jenž za roli Muže získal Cenu Thálie v kategorii tanec a pohybové divadlo.

GSV_6067_ok

PF 2020

Milí přátelé, vážení diváci, rádi bychom Vám poděkovali za Vaši přízeň a podporu v roce 2019. Přejeme radostné a požehnané prožití vánočních svátků a těšíme se, že se s Vámi všemi budeme na našich představeních setkávat i v novém roce.

IMG_9962

Dominik Vodička vítězem taneční soutěže StarDance

Náš sólista Dominik Vodička, který je držitelem Ceny Thálie, a herečka Veronika Khek Kubařová se stali vítězi desáté řady oblíbené televizní taneční soutěže StarDance. Novému králi a královně tanečního parketu gratulujeme!

Konkurz 2016 - PKB - tisk (3 of 171) (1)

INDIVIDUÁLNÍ KONKURZ na doplnění míst sólistů

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET – Umělecký šéf Linda Svidró – vyhlašuje INDIVIDUÁLNÍ KONKURZ na doplnění míst sólistů

Hledáme profesionální tanečníky – muže a ženy s jevištní praxí. Požadujeme vzdělání v klasickém i moderním tanci. Nabízíme pouze interní pracovní pozice. Individuální konkurz je pouze pro zvané a bude probíhat v průběhu prosince 2019 a ledna 2020. Uchazeči budou pozváni na základě zaslaných podkladů: životopis s portrétní fotografií + taneční fotografie nebo video link.

Veškeré podklady zašlete na adresu: Pražský komorní balet, Mgr. Linda Svidró, Národní dům na Vinohradech, Náměstí Míru 9, Praha 2, e-mail: linda.svidro@balet-praha.cz

PKB_Petr Zuska_Kytice (1) (1)

Staňte se členy Klubu přátel Pražského komorního baletu

Vstupte do příběhu legendární značky… Více informací najdete zde.

Holoubek - PKB - web (2 of 63) (1)

Holoubek & Ej, lásko

Ve čtvrtek 28. listopadu od 15 hodin uvedeme ve velkém sále Městské knihovny v Praze tanečně – vzdělávací pořad pro studenty II. stupně základních škol, středních škol a konzervatoří s moderací a diskusí.
Program je sestaven z dnes již klasické choreografie v podobě dramatického Holoubka (chor. Pavel Šmok, hudba Antonín Dvořák) a současných choreografií Petra Zusky na motivy starých lidových písní (Hradišťan, Duo Vyšívanka).
Rezervace: Mgr. Ladislava Jandová, email: jandova@balet-praha.cz, tel. 602 715 782.

Linda a Viktor 2

Pražský komorní balet v neděli připomene třicáté výročí sametové revoluce slavnostní reprízou představení Kytice

Pražský komorní balet se připojí k oslavám třicátého výročí sametové revoluce a v neděli 17. listopadu od 19 hodin uvede v Divadle na Vinohradech slavnostní reprízu autorské inscenace Petra Zusky Kytice. Taneční divadlo, pro něž se choreograf inspiroval Erbenovou sbírkou veršovaných balad, která patří k pokladům české poezie a literatury, vzniklo letos na jaře. Originální symfonickou hudbu k představení zkomponoval hudebník, skladatel a herec Ondřej Brousek. Vstupenky je možné zakoupit na webové stránce Divadla na Vinohradech: https://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/Kytice.