Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Stavovské divadlo 17.10.2015

Poslední pražská repríza představení METAFORY TANCE v této sezoně!

Pražský komorní balet připravuje poslední pražskou reprízu představení Metafory tance, která se uskuteční 29. 6. 2016 od 19:00 v Ponci – Divadle pro tanec. Uvidíte choreografie Come see Comme ça, Němý výkřik a This Is Not a Kiss!. Aktuální informace můžete sledovat také na naší události na facebookové stránce zde: https://www.facebook.com/events/1074032569324945/
Neváhejte a zakupte své vstupenky již nyní na odkazu zde: http://www.divadloponec.cz/eshop?performance=148&time=1467219600

Stavovské divadlo 17.10.2015

Oslavte Mezinárodní den tance s Pražským komorním baletem

Přijďte v pátek 29. dubna oslavit Mezinárodní den tance s naším souborem. Připravili jsme pro vás OPENCLASS moderního tance s naší sólistkou Jitkou Tůmovou (9:30 – 10:45 ve studio Contemporary), dále budeme pokračovat OTEVŘENOU ZKOUŠKOU REPERTOÁRU (11:00 – 12:00 ve studiu Contemporary). Dopolední program zakončíme při komponovaném představení prezentací choreografie THIS IS NOT A KISS! (13:30 – podesta kostela sv. Václava, Praha 5). Všechny aktivity jsou pro vás ZDARMA! Prosíme o registraci místa na openclass na emailu: info@balet-praha.cz.

Pavel Šmok 12.10.2012 Nekoř_foto Ondřej Kepka

Rozloučení s Mistrem Pavlem Šmokem

Poslední rozloučení se zakladatelem a dlouholetým uměleckým šéfem Pražského komorního baletu prof. Pavlem Šmokem se uskuteční v pondělí 11.dubna v 11 hodin v Obřadní síni v Ústí nad Orlicí.

Pavel-Šmok

S lítostí oznamujeme, že zemřel Mistr tanečního umění Pavel Šmok

S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 88 let zemřel fenomenální choreograf, pedagog, režisér, zakladatel a dlouholetý umělecký šéf Pražského komorního baletu, Mistr Pavel Šmok.

Významný český umělec, který výrazně ovlivnil vývoj českého tanečního umění, zůstane navždy v našich srdcích!

Tisková zpráva

konkurz novinka

Konkurz na doplnění míst sólistů

Hledáme profesionální a kreativní tanečníky se vzděláním v moderním i klasickém tanci a vynikající technikou, kteří mají zájem vytvořit novou generaci osobností českého současného tance. Konkurz se uskuteční ve středu 6. dubna 2016 od 9:30 ve studiu Contemporary (Národní dům na Vinohradech, nám. Míru 9, Praha 2). Strukturovaný životopis s fotografií (portrét, profesní) a video zasílejte nejpozději do 28. 3. 2016 na emailovou adresu info@balet-praha.cz.

Více informací .pdf soubor zde.

igor1-e1458729352450

Novým baletním mistrem Igor Vejsada

Baletní mistr, pedagog a emeritní šéf baletního souboru NDM Ostrava Igor Vejsada nastoupil v pondělí 21.března na pozici baletního mistra pověřeného vedením Pražského komorního baletu. O tom, jaké budou jeho první kroky týkající se nejen přípravy nové premiéry či pocity z prvních zkoušek s tanečníky souboru se dočtete v připravovaném rozhovoru, který brzy zveřejníme zde v sekci Novinky. V rámci nelehké práce nezávislého uměleckého souboru mu přejeme hodně sil, pozitivní energie a radost z dobře odvedené práce.

foto - novinka

Výjimečný host Jeanne Solan

Jsme velmi potěšeni, že můžeme při našich otevřených lekcích přivítat bývalou sólistku Neatherlands Dans Theatre, pedagožku a asistentku Jiřího Kyliána Jeanne Solan. Lekce klasického baletu pro pokročilé tanečníky a profesionály povede v úterý (8. března), ve čtvrtek (11. března) a v úterý (15. března) vždy od 9:30 ve studiu Contemporary v Národním domě na Vinohradech. Rezervace těchto lekcí na emailu: info@baletpraha.cz.

Stavovské divadlo 17.10.2015

II. repríza představení Metafory tance ve Stavovském divadle

Pražský komorní balet uvede komponovaný večer „Metafory tance“ v sobotu 20. února v 19 hodin ve Stavovském divadle. Večer nabídne tři choreografie čtyř autorů, které spojuje jejich slovanský původ – Aleksandry Dziurosz, Hany Litterové, Anny Štěrbové a Žiga Jereba. Vstupenky jsou k zakoupení na pokladnách Národního divadla denně od 10 do 18 hodin nebo elektronicky na odkazu zde. Více informací o připravovaných představeních naleznete v sekci Program