Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Cirkusová LA STRADA míří do Mostu

O víkendu vezeme do Mostu La Stradu! Čeká vás okouzlující tanec, působivá akrobacie a originální živá hudba, vše na motivy stejnojmenného Felliniho filmu. První velká repríza nového celovečerního představení v choreografii světoznámého tvůrce Jiřího Bubeníčka. Vstupenky rychle mizí, rezervujte tady!

Jediná repríza Kytice do konce sezóny

KYTICE. Půvabné taneční představení v choreografii Petra Zusky na hudbu Ondřeje Brouska. Nejlepší inscenace roku 2019 v posledním uvedení v sezóně. V neděli 7. dubna v 16 hodin na festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.

Zabiják život v trutnovském Uffu

Zabiják život. O životě vesele i vážně.  Zítra vám vezeme do Trutnova taneční divadlo, co zaručeně rozesměje a pohladí na duši. „Když nevíte coby, kupte si dva hroby“, satirická taneční komedie v choreografii Marka Svobodníka a „Epitaf“, dojemný příběh, pro který se jeho autor Petr Zuska inspiroval životním osudem výjimečné violoncellistky Jacqueline du Pré.
Náš (a od zítřka i váš) oblíbený titul. Předprodej vstupenek najdete pod tímto odkazem.

On/a ve Svitavách

Tři choreografové, tři příběhy beze slov: na vlně současného tance. Pražský komorní balet tak, jak ho neznáte.  V úterý 19. března ve Fabrice Svitavy. Loňská novinka Pražského komorního baletu, ke které byli přizváni zahraniční choreografové Ji-Eun Lee (Jižní Korea), Lidia Wos (Švédsko) a Lóránd Zachár (Maďarsko), kteří působí na volné noze, spolupracují zejména s nezávislými tanečními soubory a současně vyučují na tanečních konzervatořích a akademiích múzických umění. Mají tedy bohaté zkušenosti nejen s uměleckou tvorbou, ale i fungováním nezávislých těles v zahraničí a předáváním zkušeností mladším kolegům.

Pražský komorní balet na holešovském zámku

Prvním představením z letošní jarní řady XV. ročníku hudebního festivalu Musica Holešov bude v neděli 17. března 2024 vystoupení Pražského komorního baletu v doprovodu Zemlinského kvarteta. V holešovské premiéře tanečního dramatu Kříž u potoka a díla inspirovaného dlouholetým milostným vztahem českého hudebního skladatele s vdanou ženou Listy důvěrné zazní Dvořákův Smyčcový kvartet č. 9 d-moll a Janačkův Smyčcový kvartet č. 2. Začátek představení je v 18 hodin.

Říká se, že tanec je zhmotnění hudby. Že je to pravda dokazuje Pražský komorní balet ve svých baletně – hudebních projektech již mnoho let. Nádherným a ukázkovým příkladem jsou dvě mistrovské choreografie Aleny Peškové a Petra Zusky – Kříž u potoka a Listy důvěrné s hudbou Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka. Síla prožitku pohybového vyjádření hudby je ještě umocněna přímým účinkováním smyčcového kvarteta, v tomto případě jedním z našich nejlepších souborů – Zemlinského kvarteta.

Kříž u potoka je taneční drama inspirované stejnojmenným románem Karoliny Světlé, které choreografka Alena Pešková zasadila do nedávné minulosti a které je „orámováno“ nádherným Dvořákovým smyčcovým kvartetem d moll. Řeší hned několik nadčasových témat, jako jsou: oběť, smysl života, nedorozumění, vina a hlavně láska.

Smyčcový kvartet Listy důvěrné zkomponoval Leoš Janáček těsně před svou smrtí v roce 1928. Dílo je inspirováno jeho dlouholetým milostným vztahem s vdanou, o čtyřicet let mladší ženou. Snad se dá říci, že jde o jakousi hudební variantu jejich vzájemné písemné korespondence. Petr Zuska pojal choreografii jako živý, pulsující a proměnlivý organismus, který je sám o sobě tématem a příběhem. Inspirován Janáčkovou hudbou je vše v neustálém pohybu, nic netrvá věčně a nic už se nebude opakovat.

Den D je tu! La Strada má dnes premiéru

Je to tady! Příběh inspirovaný oscarovým filmem Federica Felliniho v choreografii Jiřího Bubeníčka poprvé ožije na jevišti dnes večer. Dojemné, tragické vyprávění o lásce, krutosti a osobní proměně, ale také o lítosti a zármutku. La Stradu musíte vidět! Pokud jste už nesehnali lístky na premiéru, nejbližší reprízy nás čekají 14. dubna v Městském divadle v Mostě a 5. a 26. května v Divadle na Vinohradech v Praze.

Přípravy na novou inscenaci La Strada v choreografii Jiřího Bubeníčka vrcholí!

Do premiéry nového baletu La Strada, inspirovaného jedním z vrcholných děl světové kinematografie, zbývá už jen několik málo dnů.  Celovečerní inscenaci na motivy Felliniho oscarového filmu pro náš soubor vytvořili světoznámý tanečník a choreograf Jiří Bubeníček a výtvarnice Nadina Cojocaru. La Stradu poprvé uvedeme v neděli 10. března v 19 hodin v Divadle na Vinohradech. Premiérové představení je v tuto chvíli vyprodáno, další reprízy jsou ale plánovány už na 14. dubna v Městském divadle v Mostě a 5. března v Divadle na Vinohradech. Tak neváhejte a honem pro vstupenky.

Moz-Art na Vinohradech

Tato neděle bude ve znamení Moz-Arta! Mistrovská hudba, elegantní tanec a delikátní humor. Pražský komorní balet & Balet Praha Junior v novém představení 18. února v 19 hodin v Divadle na Vinohradech. Vstupenky jsou k zakoupení na webu DnV. Těšíme se na vás!