Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Carmina Vetera na Slavnostech Pernštejnského panství

Letní prázdniny jsou doslova za rohem a než začnou i nám, máme tu pro vás ještě jedno vystoupení. Za týden – v úterý 5. července od 14:30 – tančíme Carminu Veteru na Slavnostech Pernštejnského panství. Držte si termín v kalendáři a držte i všechny palce, ať nám vyjde počasí!

Open air program na náměstí v jihomoravském Doubravníku je zdarma.

(Studio) Balet Praha. Nová vlna československé choreografie

Knížka (Studio) Balet Praha / Nová vlna československé choreografie je prvním uceleným přehledem, který představuje historii a význam souboru, za jehož vznikem stáli na počátku šedesátých let naši nejprogresivnější choreografové Pavel Šmok a Luboš Ogoun a který se stal malým zázrakem v českém baletním umění.

Už máte tuhle skvělou publikaci doma? K dostání je na e-shopu Pražského komorního baletu i v řadě českých knihkupectví.

Přesun nedělního představení Zabiják život

Vážení a milí diváci, bohužel musíme z technických důvodů přesunout termín představení Zabiják život, které jsme měli původně odtančit v neděli 5. června v Divadle na Vinohradech. Nový termín je 13. listopadu. Všechny zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti, obchodní oddělení Vinohradského divadla vás bude kontaktovat. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za jakékoliv případné komplikace.

Vyhlašujeme KONKURZ na doplnění míst sólistů

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET a umělecký šéf souboru Linda Svidró vyhlašuje KONKURZ na doplnění míst sólistů

➤ Hledáme profesionální tanečníky – ženy a muže s minimální 3 letou jevištní praxí a vzděláním v klasickém i moderním tanci.
➤ Nabízíme dobré finanční ohodnocení interních tanečníků a smlouvu na dobu min. 1 roku.
➤ První kolo konkurzu se uskuteční na základě zaslaných videí.

V případě zájmu vedení PKB (umělecký šéf Linda Svidró, rezidenční choreograf Petr Zuska a baletní mistři Kateřina Dedková-Franková, Igor Vejsada) budou vybraní uchazeči pozváni na individuální konkurz do studia PKB v Domě tanečního umění.

Prosíme o zaslání podkladů nejpozději do pondělí 23. května 2022:
→ strukturovaný životopis (nezapomeňte uvést věk a výšku postavy)
→ portrétní fotografii
→ 2 videa – možné ze studia nebo část výkonu na jevišti (přes některou z úschoven nebo odkaz na link)

Repertoár souboru PKB:
➤ Listy důvěrné (choreografie Petr Zuska) – premiéra 2022
➤ Černý mraky nepláčou (choreografie Jiří Pokorný) – premiéra 2022
➤ Když nevíte coby, kupte si dva hroby (choreografie Marek Svobodník)
➤ EPITAF (choreografie Petr Zuska)
➤ Kříž u potoka (choreografie Alena Pešková)
➤ Kytice (režie a choreografie Petr Zuska)
➤ Carmina Vetera (Ej lásko, Lyrická, Fo(u)r One, Růže – choreografie Petr Zuska)
➤ Holoubek, Po zarostlém chodníčku, Musica Slovaca (choreografie Pavel Šmok)
➤ Chvilka POEzie (choreografie Marek Svobodník)

Veškeré podklady zašlete na emailové adresy: linda.svidro@balet-praha.cz a jan.klat@balet-praha.cz

V neděli máme premiéru Mraky důvěrné

V neděli nás čeká premiéra Mraky důvěrné! Pro květnovou premiéru Pražského komorního baletu připravil rezidenční choreograf Petr Zuska novou kreaci na druhý smyčcový kvartet Leoše Janáčka Listy důvěrné v hudebním nastudování Zemlinského kvarteta. Choreografie je věnována dlouholetému mecenáši a podporovateli PKB, dr. Ivanu Dunovskému, při příležitosti nedožitých 70. narozenin. Premiérový večer pak doplní choreografie Jiřího Pokorného Černý mraky nepláčou, upravená na míru souboru PKB.

Premiéra se uskuteční pod záštitou senátorky MUDr. Aleny Dernerové a radní pro kulturu Hlavního města Prahy MgA. Hany Třeštíkové.

Jediné pražské uvedení Kytice v této sezóně

Kytice Pražského baletu v neděli slaví výročí. Uběhnou totiž přesně tři roky ode dne, kdy mělo toto úspěšné představení premiéru. Tak neprošvihněte jedinou letošní pražskou reprízu inscenace Petra Zusky a Ondřeje Brouska. 1. května od 19 hodin v Divadle na Vinohradech. Pro vstupenky můžete sem.

Připojujeme se k Manifestu Asociace nezávislých divadel ČR

Jako člen Asociace nezávislých divadel České republiky se Pražský komorní balet připojuje k Manifestu AND ČR na rok 2022. Pokud vám není kultura lhostejná, zejména tvůrčí a umělecká činnost nezávislých souborů a jednotlivců, připojte se k manifestu a sdílejte jej.

Děkujeme za záštitu paní radní Třeštíkové

Je nám ctí, že paní Hana Třeštíková, radní hl.m.Prahy pro kulturu, převzala osobní záštitu nad naší novou premiérou Mraky důvěrné! Představení choreografií Petra Zusky a Jiřího Pokorného poprvé uvedeme 22. května v Divadle na Vinohradech v Praze.