Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Konkurz 2016 - PKB - tisk (3 of 171) (1)

INDIVIDUÁLNÍ KONKURZ na doplnění míst sólistů

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET – Umělecký šéf Linda Svidró – vyhlašuje INDIVIDUÁLNÍ KONKURZ na doplnění míst sólistů

Hledáme profesionální tanečníky – muže a ženy s jevištní praxí. Požadujeme vzdělání v klasickém i moderním tanci. Nabízíme pouze interní pracovní pozice. Individuální konkurz je pouze pro zvané a bude probíhat v průběhu prosince 2019 a ledna 2020. Uchazeči budou pozváni na základě zaslaných podkladů: životopis s portrétní fotografií + taneční fotografie nebo video link.

Veškeré podklady zašlete na adresu: Pražský komorní balet, Mgr. Linda Svidró, Národní dům na Vinohradech, Náměstí Míru 9, Praha 2, e-mail: linda.svidro@balet-praha.cz

PKB_Petr Zuska_Kytice (1) (1)

Staňte se členy Klubu přátel Pražského komorního baletu

Vstupte do příběhu legendární značky… Více informací najdete zde.

Holoubek - PKB - web (2 of 63) (1)

Holoubek & Ej, lásko

Ve čtvrtek 28. listopadu od 15 hodin uvedeme ve velkém sále Městské knihovny v Praze tanečně – vzdělávací pořad pro studenty II. stupně základních škol, středních škol a konzervatoří s moderací a diskusí.
Program je sestaven z dnes již klasické choreografie v podobě dramatického Holoubka (chor. Pavel Šmok, hudba Antonín Dvořák) a současných choreografií Petra Zusky na motivy starých lidových písní (Hradišťan, Duo Vyšívanka).
Rezervace: Mgr. Ladislava Jandová, email: jandova@balet-praha.cz, tel. 602 715 782.

Linda a Viktor 2

Pražský komorní balet v neděli připomene třicáté výročí sametové revoluce slavnostní reprízou představení Kytice

Pražský komorní balet se připojí k oslavám třicátého výročí sametové revoluce a v neděli 17. listopadu od 19 hodin uvede v Divadle na Vinohradech slavnostní reprízu autorské inscenace Petra Zusky Kytice. Taneční divadlo, pro něž se choreograf inspiroval Erbenovou sbírkou veršovaných balad, která patří k pokladům české poezie a literatury, vzniklo letos na jaře. Originální symfonickou hudbu k představení zkomponoval hudebník, skladatel a herec Ondřej Brousek. Vstupenky je možné zakoupit na webové stránce Divadla na Vinohradech: https://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/Kytice.

NOVINKA - Champenoise

Pražský komorní balet vystoupí na charitativním večeru Champenoise

V sobotu 9. listopadu se Pražský komorní balet zúčastní velkolepé benefiční hudebně-taneční show s názvem Champenoise. V Divadle Ponec v Praze zatančíme v rámci charitativního představení choreografii Petra Zusky „Růže“. Večer pořádá Nadační fond Wine for Help, jenž podporuje rodiny dětí nemocných smrtelnou mukopolysacharidosou, vrozeným a dědičně podmíněným onemocněním látkové výměny. Výtěžek projektu Champenoise má za cíl pomoci sourozencům vážně nemocných dětí prožít plnohodnotné dětství, ulehčit péči a zpříjemnit život postiženým rodinám. Je nám ctí, že můžeme v rámci tohoto charitativního večera vystoupit!

NOVINKA Carmina Vetera v Mostě

Druhá premiéra představení Carmina Vetera se uskuteční v neděli v Mostě

Pražský komorní balet představí v neděli 3. listopadu 2019 od 19:00 hodin v Městském divadle v Mostě druhou premiéru nového komponovaného programu Carmina Vetera. Soubor zatančí čtyři díla renomovaného choreografa Petra Zusky, pro které se jejich autor inspiroval motivy lidových písní. Přes krásu písní, poezie a etnické hudby se díky choreografiím dostáváme do prostředí, které ukazuje skutečné vztahy mezi lidmi a životní etapy, které právě prožívají. Tři díla s názvy Ej láskoRůže a Lyrická vytvořil Petr Zuska mezi lety 2008 a 2010 pro různé soubory a příležitosti, čtvrtá choreografie, dívčí sólo, které autor pojmenoval  Fo(u)r One, je zbrusu nová, v závěru října měla v Divadle na Vinohradech v Praze světovou premiéru.

NOVINKA Carmina Vetera_ze zkoušek_ foto Serghei Gherciu

Pražský komorní balet v neděli premiérově uvede komponovaný večer Petra Zusky „Carmina Vetera“

Pražský komorní balet představí v neděli 27. října 2019 od 19:00 hodin v Divadle na Vinohradech nový komponovaný program Carmina Vetera. Soubor zatančí čtyři choreografie Petra Zusky, pro které se jejich autor inspiroval motivy lidových písní. Tři Zuskovy starší kusy ‚Ej Lásko‘, ‚Lyrická‘ a ‚Růže‘ vznikly mezi lety 2008 a 2010 pro různé soubory a příležitosti, dívčí sólo s názvem ‚Fo(u)r One‘ bude uvedeno premiérově.
Vstupenky k dispozici na: www.divadlonavinohradech.com.

71466124_2731272026896560_3803912917565308928_n

Cena Thálie pro Dominika Vodičku

Máme pro vás báječnou zprávu, Cenu Thálie https://cenythalie.cz/ v kategorii tanec a pohybové divadlo získal náš sólista Dominik Vodička za úlohu Muže v Kytici, představení, které pro Pražský komorní balet vytvořil a nastudoval choreograf Petr Zuska. Srdečně gratulujeme!