Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Fenomén Šmok na Mall.tv

Pavel Šmok, génius české choreografie. Choreograf, který posouval estetiku českého tance, tvůrce veliké invence, muzikality i humoru, umělec, který si rozuměl s jevištěm i kamerou, zakladatel Baletu Praha a Pražského komorního baletu.

V neděli 4. dubna 2021 uplyne už pět let od chvíle, kdy nás Pavel Šmok opustil. Památku jedné z nejvýraznějších osobností českého baletu a tanečního divadla uctíme snímkem „Fenomén Šmok“, který odvysíláme na Mall.tv.

Autorský dokument Ondřeje Kepky není klasickým portrétem známého choreografa, nesnaží se postupně mapovat všechna zásadní období Šmokova baletu, ale pokouší se vystihnout především podstatu jeho uměleckého myšlení a umělecké inspirace.

Dokument bude možné zhlédnout až do 30. dubna 2021.

CHCI ZNÁT, KDY HRÁT! CHCETE TO VĚDĚT I VY? PŘIPOJTE SE K VÝZVĚ!

České středisko ITI – zastřešující platforma českých scénických umění – vyzývá při příležitosti Světového dne divadla 27. března k vytvoření jasného plánu k pozvolnému otevírání kultury.

Je nejvyšší čas přemýšlet o tom, co bude za týden, za měsíc, v létě. Masivní testování a postupující očkování musí přinést do společnosti naději, nádech normálnosti a rozumně a s respektem umožnit fungování kultury…

Připojit se můžete zde: https://iti.idu.cz/chci-znat-kdy-hrat/ #chciznatkdyhrat

Fo(u)r One, Chvilka POEzie, Elixír – Pražský komorní balet a Balet Praha Junior

Komponovaný taneční program na internetové televizi Mall.tv. Tři choreografie, které vás určitě potěší. Hostem Pražského komorního baletu je soubor Balet Praha Junior.
– Fo(u)r One Petra Zusky (tančí Pražský komorní balet)
– Chvilka POEzie Marka Svobodníka (tančí Pražský komorní balet)
– Elixír Viktora Konvalinky (tančí Balet Praha Junior)
Záznam, který jsme pro vás natočili v závěru ledna, bude možné zhlédnout až do 31. března 2021.

Šmokův Holoubek a Musica Slovaca od pátku na Mall.tv

„Holoubek“ je působivým dramatickým ztvárněním Erbenovy balady na hudbu Antonína Dvořáka a „Musica Slovaca“ pak nestárnoucí choreografie, moderní balet, který vychází z ducha slovenského folklóru. Obě choreografie Pavla Šmoka jsme pro vás natočili v Divadle na Vinohradech na sklonku loňského roku. Na internetové televizi Mall.tv od 12. února do 14. března 2021.

Repríza Kytice online na Mall.tv

Pro všechny, kdo mají rádi naši inscenaci Kytice, nebo ji ještě neměli možnost vidět, tu máme online reprízu! Vychutnejte si od pátku 5. února úspěšné představení Petra Zusky na hudbu Ondřeje Brouska na internetové televizi Mall.tv. V jedné z hlavních rolí tančí Dominik Vodička, který za svůj výkon získal Cenu Thálie.

Záznam sledujte zde:

Pražský komorní balet | Taneční divadlo Kytice (5. 2.) – MALL.TV

Budeme vám vděční, když nás podpoříte „virtuální vstupenkou“ v jakékoli výši se vám bude chtít.

https://bit.ly/Podpořte_PKB

Natáčeli jsme v Divadle na Vinohradech

Poslední předvánoční víkend jsme pro vás v Divadle na Vinohradech natáčeli dvě choreografie Pavla Šmoka. „Holoubek“ je působivým dramatickým ztvárněním Erbenovy balady na hudbu Antonína Dvořáka a „Musica Slovaca“ pak jakousi poctou moderního baletu a jednomu z jeho základních inspiračních zdrojů – lidovému tanci. Na oba záznamy se můžete těšit již brzy!

PF 2021

Vážení a milí přátelé, děkujeme Vám za Vaši přízeň a podporu v roce, který právě končí. Přejeme Vám klidné a šťastné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a veselou mysl do roku následujícího. Snad se v něm brzy zase budeme moci vídat v divadlech a společně se těšit z uměleckých zážitků. Všichni si to moc přejeme!
Váš Pražský komorní balet

Osudová láska i mrazení smrti. Pražský komorní balet uvádí novinku Zabiják život

Milí příznivci Pražského komorního baletu,

v čase druhé vlny koronavirové pandemie jsme pro vás připravili novou premiéru, kterou s vámi bohužel musíme sdílet zatím pouze online. Připojte se 4. prosince 2020 v 18 hodin na internetovou Mall.tv a užijte si s námi premiéru dvoudílného večera „Zabiják život“: skrývá se v něm satirická taneční komedie Marka Svobodníka „Když nevíte coby, kupte si dva hroby“ a choreografie Petra Zusky „Epitaf“ inspirovaná osudem fenomenální cellistky Jacqueline du Pré a hudbou Antonína Dvořáka.

Záznam na Mall.tv můžete zhlédnout až do 31. prosince 2020. Mediálním partnerem streamu jsou servery Opera Plus, Klasika Plus a Divadelní noviny.