Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Pražský komorní balet tančí na festivalu Smetanova Litomyšl

Sólistky Pražského komorního baletu Linda Svidró a Tereza Hloušková vystoupí 2. července na zahajovacím koncertu 62. ročníku festivalu Smetanova Litomyšl. V rámci slavnostního večera, který je věnován Bedřichu Smetanovi, zatančí na zámeckém nádvoří na skladatelovu Mou vlast v choreografii Petra Zusky.

Pražský komorní balet poprvé v Rudolfinu: Janáček – Martinů – Dvořák, ve spolupráci s orchestrem Filarmonietta Praga a Pavlem Šporclem

V závěru srpna vystoupí Pražský komorní balet na dvou výjimečných koncertech 7. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu „Praha, Klasika“ v programu nazvaném „ATLANTIS & MU / TOKIO & PRAHA, A. D. 2020“. Hudba českých velikánů Janáčka, Martinů a Dvořáka zazní v pražském Rudolfinu a v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory 21. a 22. srpna vždy od 19.30. Soubor zatančí dvě choreografie legendárního Pavla Šmoka: symfonickou báseň „Holoubek“ Antonína Dvořáka a úpravu klavírního cyklu pro smyčcový orchestr „Po zarostlém chodníčku“ Leoše Janáčka.

KONKURZ na doplnění míst sólistů

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET / Umělecký šéf Linda Svidró / vyhlašuje

 

KONKURZ na doplnění míst sólistů

Hledáme profesionální tanečníky – muže a ženy s jevištní praxí. Požadujeme vzdělání v klasickém i moderním tanci. Nabízíme pouze interní pracovní pozice.

Individuální konkurz je pouze pro zvané a uskuteční se v termínu 12. června 2020 (od 9:30 registrace, od 10:00 konkurz).

Uchazeči budou pozváni na základě zaslaných podkladů:

  • životopis s portrétní fotografií
  • taneční fotografie
  • video link

Nezapomeňte uvést věk, výšku (cm), váhu (kg), národnost, předchozí zkušenosti a vzdělání.

 

Repertoár souboru:

Kytice (režie a choreografie Petr Zuska)

Carmina Vetera (Ej lásko, Lyrická, Fo(u)r One, Růže – choreografie Petr Zuska)

Holoubek, Po zarostlém chodníčku, Musica Slovaca (choreografie Pavel Šmok)

Prolínání (choreografie Lukáš Timulák)

Svět Sedmikrásek (choreografie Jiří Pokorný)

Chvilka POEzie (choreografie Marek Svobodník)

Rekviem za nekonečno (choreografie Tom Rychetský)

Premiéra v sezoně 2020/2021: Petr Zuska, Marek Svobodník

 

Veškeré podklady zašlete na adresu: Pražský komorní balet, Mgr. Linda Svidró, Národní dům na Vinohradech, Náměstí Míru 9, tel.: +420 608 060 282, e-mail: linda.svidro@balet-praha.cz

Rozhovor s Petrem Zuskou a Markem Svobodníkem o nové premiéře pro PKB

Po vynucené koronavirové pauze se pomalu vracíme k tvorbě a původním plánům. Začínáme s přípravami podzimní premiéry v choreografii Petra Zusky a Marka Svobodníka. Přečtěte si rozhovor s choreografy, který právě vyšel na portálu Opera Plus.

Open Classes znovu od září 2020

Rádi bychom vás informovali o tom, že naše otevřené tréninky obnovíme od září 2020! Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na vás na tanečním sále hned po letních prázdninách! Dáme vám samozřejmě včas vědět, kdy přesně začneme.

Sledujte Otevřené tréninky PKB / Openclass Prague Chamber Ballet

Taneční představení „Svět sedmikrásek“ a „Prolínání“ na internetové televizi Mall.tv

V tomto týdnu uvede Pražský komorní balet další dva záznamy inscenací na internetové televizi Mall.tv. V rámci série kulturních akcí #kulturažije představí dvě originální choreografie z pera úspěšných tvůrců, kteří se proslavili především za hranicemi České republiky. Ve středu 13. května v 17 hodin to bude dílo „Svět sedmikrásek“ Jiřího Pokorného, v pátek 15. května v 17 hodin pak záznam inscenace „Prolínání“, kterou vytvořil Lukáš Timulák. Záznamy budou divákům zpřístupněny vždy ještě dva další dny po jejich odvysílání.

Kytice v Divadle na Vinohradech – náhradní termín

Vážení diváci,

náhradní termín představení Kytice Pražského komorního baletu v Divadle na Vinohradech se namísto původně plánovaného termínu 17. května uskuteční v neděli 20. září od 19 hod. Vaše zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní termín. Pokud by vám datum konání nevyhovovalo, je možné vstupenky vrátit do 22. května a vaše platba vám bude vrácena zpět.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat Divadlo na Vinohradech na emailu nemcova@divadlonavinohradech.com nebo na bezplatné telefonní lince 800 900 888.

Chvilka POEzie na Mall.tv

Zítra v 17:00 vám na MALL.TV zpřístupníme záznam taneční grotesky s názvem „Chvilka POEzie“, kterou podle proslulé básně Edgara Allana Poea Havran pro Pražský komorní balet připravil Marek Svobodník. Do hlavní role obsadil choreograf Igora Vejsadu, baletního mistra Pražského komorního baletu. A právě jemu jsme položili několik otázek:

Proč by se měli diváci na zítřejší vysílání těšit? Na co byste je nalákal?
„S trochou nadsázky se divák může těšit na Igora Vejsadu alias A.E.Poea a silné, obsahové choreografické dílo Marka Svobodníka na motivy jedné z nejznámějších básní romantismu.“

V představení tančíte jednu z hlavních rolí. Jak se v ní na jevišti cítíte?
„Poeova předloha je velmi propracovaná a dokonale promyšlená. Hlavní hrdina je soužen horečkou a především mučivými vzpomínkami na zemřelou dívku Lenoru. Je pronásledován svými představami a o půlnoci ho vystraší šramot – ukáže se, že původcem podivných zvuků je havran, který v básni vletí do pokoje a zneklidňuje muže svou záhadností. Děj má spád, napětí se stupňuje… Tu roli miluji. Dostal jsem v podstatě životní příležitost potkat se s Edgarem a také s odvahou Marka, který při pohledu na mé datum narození svou choreografii uzpůsobil a vše tak dopadlo dle jeho i mých představ. Věk mého Edgara se každopádně stal republikovou raritou…“

Dělal jste Marku Svobodníkovi i asistenta choreografie. Jaká to pro vás byla práce?
„Spolupráce s Markem vycházela z hlubokého vzájemného poznání a jsem za ni moc rád. Asistence všech nově vznikajících choreografii je kromě jiného v popisu mého působení v PKB.“

 Na závěr prozraďte, jak se vám v této turbulentní době daří?
„Ocitl jsem se v šokujícím nebezpečném zastavení, které po čase hrůzy přešlo v potkání sama sebe. Zalíbení v zahradnické profesi a únik do jistého prostoru zahrady, kde vznikl i duet ‚Já a Sekačka’…:-)“