Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Poprvé v historii míří PKB do Japonska

Zítra odlétáme na náš historicky první zájezd do Japonska! V neděli 3. prosince 2023 vystoupíme v Nagaoka Sougoukaikan Hall ve městě Izunokuni v prefektuře Shizuoka, kde ve dvou představeních zatančíme to nejlepší z našeho aktuálního repertoáru: choreografie Ej lásko, Růže, Listy důvěrné (Petr Zuska), Musica Slovaca (Pavel Šmok) a Černý mraky nepláčou (Jiří Pokorný).

Naše umělecká ředitelka PKB Linda Svidró a baletní mistři Igor Vejsada a Lenka Šustová Hrabovská povedou také v Izunokuni v průběhu týdne několik workshopů pro studenty místní taneční konzervatoře.

Držte nám palce!

Objednejte si kalendář na 2024 s těmi nejkrásnějšími fotkami z našich představení

Chtě nechtě, za chvíli je tu advent a pak je to už jen malý krůček k Vánocům. Vybrali jsme ty nejkrásnější fotky z našich představení a připravili jsme boží stolní kalendář na rok 2024
Je to bezva tip na vánoční dárek – a na vás už bude jen vymyslet, koho ze svých blízkých s ním potěšíte. Objednávejte na našem e-shopu!

Zveme vás na Den otevřených dveří Domu tanečního umění

Přijďte nakouknout do našeho současného sídla a užít si skvělý den plný tance. Zveme vás na 𝐃𝐞𝐧 𝐨𝐭𝐞𝐯ř𝐞𝐧ý𝐜𝐡 𝐝𝐯𝐞ří 𝐃𝐨𝐦𝐮 𝐭𝐚𝐧𝐞č𝐧í𝐡𝐨 𝐮𝐦ě𝐧í!
𝐊𝐝𝐲: pátek 10. listopadu 2023 od 10 do 16 hodin
𝐊𝐝𝐞: Dům tanečního umění, Údolní 212/1, 14700 Praha 4 – Braník
Těšit se můžete třeba na:
  • Představení rezidentů Domu tanečního umění
  • Výstavu osvětlovací techniky, kostýmů a rekvizit z našeho repertoáru
  • Stánek s nejrůznějšími propagačními předměty PKB
S kým vás se v pátek uvidíme?

Jediné dvě letošní reprízy představení On/a

Pod názvem 𝐎𝐧/𝐚 se skrývá večer, který pohladí, rozzáří i pobaví. Vychutnejte si v rámci jednoho představení hned tři nové choreografie z pera zahraničních tvůrců. Do konce roku nás čekají pouhá dvě uvedení, a to ve čtvrtek 2. a v pátek 3. listopadu od 19:30 v KD Mlejn.

Poslední rozloučení s Jiřím Opělou

Vážení přátelé, vážení kolegové.

dovolte, abychom vás informovali o termínu posledního rozloučení s manažerem, emeritním ředitelem Pražského komorního baletu a především skvělým člověkem, panem Jiřím Opělou.

Rozloučení se uskuteční v úterý 31. října 2023 od 15,30 hodin v malém sále Městské knihovny v Praze. Zhruba půlhodinový program v malém sále vystřídá setkání u číše vína ve foyer knihovny (před vstupem do sálu), kam jste všichni srdečně zváni.

Účast nám prosím potvrďte na emailu: info@balet-praha.cz.

Vaší účastí projevíte pozůstalé rodině kondolenci.

Pražský komorní balet

PKB pro Ligu proti rakovině

Naše zítřejší dopolední vystoupení v Městské knihovně je speciální. Věnujeme ho neziskové organizaci 𝐋𝐢𝐠𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐭𝐢 𝐫𝐚𝐤𝐨𝐯𝐢𝐧ě, která se už třicet let snaží snížit úmrtnost na zhoubné nádory v České republice. Nesmírně si této smysluplné práce vážíme a dlouhodobá spolupráce s Ligou nám dělá velkou radost!

Benefiční galavečer Tancem pro život

Dnes míříme do Brna! Večer totiž tančíme v Janáčkově divadle na benefičním galavečeru 𝐓𝐀𝐍𝐂𝐄𝐌 𝐏𝐑𝐎 Ž𝐈𝐕𝐎𝐓. Představení je věnováno onkologicky nemocným a také lékařům, kteří o pacienty denně pečují. Výtěžek ze vstupného tak poputuje na dobrou věc.

Poslední rozloučení s Jiřím Opělou

Vážení kolegové, vážení přátelé,

se svolením pozůstalé rodiny po Jiřím Opělovi si dovolujeme zveřejnit parte. Pohřeb se uskuteční pouze v rodinném kruhu.

Za Pražský komorní balet aktuálně plánujeme v Praze poslední rozloučení. O jeho termínu vás budeme včas informovat.

Všem blízkým upřímnou soustrast a hodně sil!