Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Po zarostlém chodníčku (6)

Po zarostlém chodníčku na festivalech Praha Klasika a Ameropa

Choreografii Kateřiny Dedkové a Pavla Šmoka „Po zarostlém chodníčku“ v upraveném hudebním nastudování s komorním orchestrem pod vedením indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho můžete zhlédnout v rámci hudebních festivalů Praha Klasika a Ameropa hned třikrát. První vystoupení se uskuteční v pátek 20. července od 20:30h na nádvoří zámku v Brandýse nad Labem, další v sobotu 28. července od 19h v konventu Anežského kláštera v Praze a poslední vystoupení pak v neděli 4.srpna od 20h v bývalém cisterciáckém klášteře v Kutné Hoře-Sedlci.
Vstupenky: www.ameropa.org

PETICE

PETICE na záchranu PKB

Zachraňte s námi PKB pro další generace diváků a tanečníků!
Text petice zde.
Podpisové archy zde.


Vyplněné petiční archy prosíme doručovat na adresu zde (Balet Praha o.p.s., Wolkerova 24/3, 160 00 Praha 6).

Předem vám děkujeme za podporu!!!

22

Prague Summer Dance Course

První ročník letního kurzu pro neprofesionální tanečníky, začátečníky, studenty či pedagogy zaměřený na základy klasického a současného tance je tady! Přihlásit se můžete na celý týden nebo na vybraný den. Termín registrace je do 15. června na emailu: ruttenbacherova@balet-praha.cz.
Detaily k platbě, rozvrh a detailní informace o kurzu najdete zde.

PKB_Prolínání_DnV_20180429 (3)

Symbióza – nová premiéra PKB

Přečtěte si nejnovější recenzi na premiéru „Symbióza“ z pera doc. Marcely Benoniové zde a nepropásněte reprízu choreografie Lukáše Timuláka „Prolínání“ tuto neděli od 19h v Divadle na Vinohradech v Praze.
Vstupenky: www.divadlonavinohradech.com

PKB_Chvilka POEzie (10)

Chvilka POEzie ve Zlíně

Těšit se můžete na taneční grotesku „Chvilka POEzie“ v choreografii Marka Svobodníka, jejíž reprízu uvádíme tuto neděli 6. května od 18 hodin v Městském divadle ve Zlíně v rámci festivalu TanecValmez.
Zakoupení a rezervace vstupenek: http://www.tanecvalmez.cz/vstupenky.php

Lukas - PKB - web (1 of 1) (1)

Rozhovor s Lukášem Timulákem

„V nové choreografii se zaměřuji na člověka a prostor nebo prostředí, které ho obklopuje“. Lukáš Timulák je slovenský tanečník a choreograf. Talentovaný umělec vzešel před lety z Kyliánovy „líhně“, několik let působil v Netherlands Dance Theatre. Aktuálně připravuje choreografii „Prolínání“, která bude mít svou premiéru již příští neděli 29. dubna v Divadle na Vinohradech.
Celý rozhovor s Lukášem najdete zde.
Zakoupení vstupenek: www.divadlonavinohradech.com

Jiří Pokorný

Rozhovor s Jiřím Pokorným

„Má inspirace přichází skrze tvrdou práci, tvůrčí činnost a neustálé bádání“. Jiří Pokorný je jedním z nejúspěšnějších českých tanečníků a v posledních letech i choreografů, kterým se báječným způsobem podařilo prosadit se v zahraničí. Prošel dlouholetým angažmá v Netherlands Dance Theatre. Aktuálně připravuje choreografii Svět Sedmikrásek, která bude mít svou premiéru již brzy, a to 29. dubna v Divadle na Vinohradech.
Celý rozhovor s Jiřím najdete zde.
Zakoupení vstupenek: www.divadlonavinohradech.com
web PKB novinka

SYMBIÓZA – nová premiéra v choreografii Jiřího Pokorného a Lukáše Timuláka

Nové originální choreografie vytvořená na míru pro Pražský komorní balet aktuálně připravují Lukáš Timulák a Jiří Pokorný, tanečníci a choreografové Netherlands Dans Theatre. Premiéra se uskuteční pod laskavou záštitou Jiřího Kyliána, Velvyslance Nizozemského království pana Kees J. R. Klompenhouwera a Ministra kultury Ilji Šmída v neděli 29. dubna v Divadle na Vinohradech v Praze v rámci Mezinárodního dne tance. Zakoupení vstupenek: www.divadlonavinohradech.com