Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Marek Svobodník

marek-svobodnikMarek Svobodník

Taneční vzdělání získal na Taneční konzervatoři Brno, po němž v roce 2003 odchází do angažmá v ND Moravskoslezském v Ostravě. V roce 2006 odešel do Prahy a stal se členem souboru pražské Laterny magiky, kde působil dvě sezóny. V roce 2008 přijal nabídku do angažmá baletu ND v Brně, kde se o rok později stal sólistou. Na podzim roku 2012 se vrátil zpět do Prahy, ale jako člen baletu Národního Divadla, kde působí dodnes jako demi-sólista. Mimo svá angažmá spolupracoval se skupinu Pro-ART, Dekkadancers nebo Katedrou alternativního divadla DAMU.

Choreograficky se poprvé projevil během angažmá v NDB. Zde vytvořil svůj balet pro děti Čertstory (2012). V Praze se podílel na projektech 131ND 56LM 31NS ( společně s O.Vinklátem, S.Pecharem a P. Knollem k zahájení sezóny ND 2013/14); Obrazy (společně s O.Vinklátem, S.Pecharem a T. Sochorovou v divadle Kolowrat 2014); Game over (společně s A.Sojkou a M.Svobodníkem v NDB 2014).

Na podzim roku 2015 byl osloven stát se jednou z vedoucích osobností současných DEKKADANCERS, kam také přenesl některé své dřívější choreografie. Pro tento typ souboru adaptoval známé téma Faunova odpoledne, které je jeho zatím posledním počinem.