Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Alena Krivileva

Alena Krivileva_do pasuDSC_3783_700pxDSC_3826_700pxAlena Krivileva (nar. 1989)

Vystudovala taneční obor na vyšší odborné škole na Valuascollege ve Venlo (NL), kterou úspěšně zakončila v roce 2009. Dále pokračovala bakalářským studiem oboru Tanec na Ústavu umění AtrEZ v Arnhemu (NL), který zakončila v roce 2013.

V sezoně 2012/2013 absolvovala roční stáž v souboru Scapino Ballet Rotterdam pod vedení Eda Wubbeho, kde tančila např. v choreografiích Romeo a Julie, Le Chat Noir či Twools 15.

Spolupracovala s choreografy Pauline Weijs (The Photo Project), Iván Peréz (Pineapple), Jerome Meyer (Cheek to cheek), Daniel Morales či Adriaan Luteijn, aj.

V sezoně 2014/2015 se stala stálou členkou Pražského komorního baletu, kde tančí v choreografiích Mono No Aware, Kdo je na světě nejmocnější? (Hana Polanská Turečková), Podmínka zániku (Ji-Eun Lee), Z mého života (Pavel Šmok), Slovanský kvartet (Mário Radačovský), aj.

Účastnila se workshopů s choreografy např. Philip Taylor, Hiske Dooper, Aryeh Weiner, Tony Vezich, Sjoerd Vreugdenhil, Roberto Zappalá, Neel Vernoorn, Andrea Palombi, Karin Schnabel, Sun Xiao Jun, Christophe Dozzi či Uri Ivgi a Johan Greben.

Foto: ART DOT Studio