Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Natálie Paulasová

Narodila se v Praze, kde začala svou taneční dráhu v Baletní přípravce Národního divadla. Pokračovala studiem na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy, při němž se zúčastnila týdenních stáží na evropských tanečních školách v Koninklijk Conservatorium den Haag nebo v Teatr Wielki Opera Narodowa ve Varšavě. Během studia navštěvovala řadu tanečních kurzů jak v Praze – International Ballet Masterclasses in Prague, International Contemporary Dance Workshop Prague; tak i v zahraničí – The Royal Danish Ballet Summerschool nebo v Montpellier ve Francii.

Po absolutoriu na Taneční konzervatoři nastoupila roku 2016 do baletního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni. Tančila především v klasických baletech, ale i v modernějších choreografiích, například v autorském baletu Jiřího Pokorného Chaplin nebo baletu Youriho Vámose Červený a Černý.

Do roku 2022 působila v souboru Národního divadla Laterna magika, kde se představila jako Venuše v legendárním představení Kouzelný cirkus a také byla součástí uměleckého tanečního snímku New Normal v choreografii Natašy Novotné. Od sezóny 2022/23 je členkou Pražského komorního baletu.

V současné době je studentkou magisterského studia na Filozofické fakultě Západočeské univerzity a také se stala certifikovaným DNS (Dynamická Neuromuskulární Stabilizace podle prof. Koláře) trenérem (Rehabilitation Prague School).