Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Jakub Sadílek

_Jakub-SadílekJakub Sadílek (nar. 1990)

Vystudoval Taneční Centrum Praha, které úspěšně zakončil absolutoriem v roce 2009. Během studií působil ve školních souborech TCP Baby Balet Praha a Balet Praha Junior, kde se představil v choreografiích Attily Egerháziho, Ramona Ollera, Samuela Delvauxe či Rui Horty.

V letech 2009 – 2012 působil v Jihočeském baletu. Měl možnost tančit repertoár v choreografii Jiřího Kyliána, Mária Radačovského, Václava Kuneše a Attily Egerháziho, např. Carmen (G.Bizet/A.Egerházi), Pták ohnivák (I.Stravinskij/A.Egerházi), Bolero (M.Ravel/A.Egerházi), Closed Curtain (N.Porpora, J.S.Bach/A.Egerházi), Louskáček (P.I.Čajkovskij/A.Egerházi role: Fric a Louskáček), Romeo a Julie (S.Prokofjev/A.Egerházi role: Benvolio a Romeo), Neen-Ya (N.Simone/V.Kuneš), Un Ballo (M.Ravel/J.Kyliána).

V roce 2012 se stal členem Pražského komorního baletu, kde postupně tančí v choreografiích Kdo je na světě nejmocnější?, Hádej kolik je hvězd, Mono No Aware (H.Turečková), Sinfonietta (P.Šmok), aj.

Účastnil se workshopů s choreografy Jeane Solan, Shirley Esseboon, Rei Watanabe, Ohad Naharin, Václav Kuneš, Nataša Novotná, Jan Kodet, aj.

Spolupracoval se Statní operou Praha a Pražskou komorní filharmonií.

Foto: Adam Holý