Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Oliver Mahar

DSC_3443_700pxDSC_3441a_700pxOliver Mahar (nar. 1987)

Vystudoval Contemporary Dance School v Londýně, kterou úspěšně zakončil v roce 2011 pod uměleckým vedením Jeanne Yasko. Již během studií na taneční škole vystupoval v dílech choreografů jako jsou M.Forsberg, B.Duke, J.James, J.Cresice či E.Recacha převážně ve Velké Británii, Švédsku, Dánsku, Rakousku či Portugalsku.

V sezoně 2011 – 2012 působil v Unga Fuse Dance Company ve Švédsku pod uměleckým vedením Marie Brolin-Tanni, kde si zatančil v choreografiích Dance Nӓra (M.Brolin-Tanni) a Faith (M.Putu).

V letech 2012 se účastnil projektu Cycles of Time (J.Thopmson) ve Velké Británii. V roce 2013 se švédským souborem iDance Company nastudoval choreografii And also Time (I.Aloni a L.Brummer).

Následně spolupracoval se soubory A Little Chaos pod vedením Alana Rickmana a Combination Dance Company pod vedením Anne-Mare Smalldon.

V sezoně 2013/2014 se stal stálým členem Pražského komorního baletu, kde postupně tančí v choreografiích Mono No Aware, Who is the Most Powerful in the World? (Hana Polanská Turečková), The Condition of Disappearence (Ji-Eun Lee), Z mého života, Sinfonietta (P.Šmok), Slovanský kvartet (M.Radačovský), Beat (Ivgi&Greben), aj.

Foto: ART DOT Studio