Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Rozhovor s Nikol Šneiderovou

nikol-sneiderovaNikol Šneiderová — Vystudovala Taneční centrum Praha, které úspěšně zakončila v roce 2010. Během studií působila ve školním souboru TCP Balet Praha junior. V letech 2010 – 2012 působila v Jihočeském baletu, kde měla možnost tančit v choreografiích Jiřího Kyliána, Mária Radačovského, Václava Kuneše a Attily Egerháziho. V roce 2012 se stala členkou Pražského komorního baletu, kde postupně tančí v choreografiích Kdo je na světě nejmocnější?, Hádej kolik je hvězd, Mono No Aware (H.Turečková), Stabat, Sinfonietta (P.Šmok), aj. V roce 2012 založila spolu se Šimonem Kubáňem soubor Sandalfon dance company.

Nikol Šneiderová byla nominována v rámci širší nominace na Cenu Thálie 2012 za roli Julie v inscenaci Romeo a Julie v nastudování Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.

1. Jakých svých úspěchů si nejvíce vážíte?

Právě teď je pro mě asi největším úspěchem nominace na cenu Thálie za rok 2012. Po pravdě mám radost z každého malého úspěchu a zároveň je nesnáším. Pokaždé když dostanu jen malou pochvalu vím, že o to více se musím snažit.

2. Jste trémistka?

Nejsem.

3. Prozraďte jméno jednoho či dvou choreografů, které nejvíce uznáváte. A proč?

Jako choreografa opravdu asi nejvíce uznávám Jiřího Kyliána. Myslím, že posunul taneční umění o velký kus dále. Spousta choreografů se od něj nechává inspirovat a myslím, že dlouhou dobu ještě budou. Zároveň jsem velmi pyšná na to, že je české národnosti. Díky němu a dalším úspěšným světoznámým umělcům si člověk může uvědomit, že nic není nemožné. Každopádně je spousta dalších choreografů, které bych mohla jmenovat. Od některých jsou významná jednotlivá díla, od některých celoživotní práce.

4. Jak se vám pracuje v Pražském komorním baletu?

V pražském komorním baletu se mi pracuje dobře. Myslím, že jsme se sešli jako skupina a to je pro mě velmi důležité, mít kolem sebe přátelské prostředí.

Nikol Šneiderová v současné době studuje roli Princezny v pohádce „Kdo je na světě nejmocnější?“ v choreografii Hany Polanské Turečkové. Vidět ji můžete 18.2. v 11 a 16 hodin v rámci I.a II. premiéry v Divadle Ponec a v rámci dalších repríz 19.2. v 10h v Divadle Ponec či 27.-28.2. v 9 a 10,45h v Kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Dále se představí 25.2. ve Fabrice Svitavy v choreografii Mono No Aware.