Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Na hraně iluze

On/a

Na hraně iluze

Choreografie: Lidia Wos
Hudba: Johann Sebastian Bach, Francesco Tristano, Carl Craig, Daniel Hope, Wim Mertens, Dustin O‘Halloran, Victor Axelrod, Tristan Honshinori Kondo, Tiziana Simona, Sean Bergin, Abel Korzeniowski, Sigur Rós
Dramaturgie: Robert Karlsson
Scéna a kostýmy: Lidia Wos
Světelný design: Lidia Wos, Viktor Svidró
Asistenti choreografie: Lenka Šustová Hrabovská, Igor Vejsada
Tančí: 9 tanečníků
Délka: 30 minut
Premiéra: 29. 6. 2023, KD Mlejn Praha

Ve světě, kde nic nedává smysl, může být první dojem zavádějící. Choreografka Lidia Wos vás ve svém novém díle, vytvořeném přímo pro Pražský komorní balet, zve do světa pokřivených obrazů a dějových zvratů. Do světa, kde hranici mezi fantazií a realitou určuje jen vaše představivost. Do světa, kde je stůl někdy opravdu jen stolem a ze zadní části lebky lze vyčíst celý lidský příběh. Pojďte spolu s tanečníky tančit na hraně iluze.

Lidia Wos je švédsko-polská choreografka známá svým osobitým jazykem, který se vyznačuje kroutivými pohyby, překvapivými pozicemi těla a absurdním humorem. Dalším typickým znakem její tvorby je muzikalita. V tomto díle používá mimo jiné hudbu Johanna Sebastiana Bacha. Její starší díla jsou uváděna po celém světě. Choreografie Na hraně iluze je jejím prvním počinem pro Pražský komorní balet.