Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Sezona v PKB pokračuje přípravou originálního projektu Occamova břitva a hostováním v českých divadlech

Nástupem nové umělecké vedoucí Hany Polanské Turečkové Pražský komorní balet intenzivně připravuje originální projekt na podporu mladé generace českých choreografů pod názvem Occamova břitva, je pravidelným hostem českých kamenných divadel a pořádá otevřené tréninky pro profesionální tanečníky ve studiu Contemporary na Vinohradech.

Od zahájení sezony v Divadle Ponec a návratu z úspěšného turné v Jižní Koreji v polovině října, kde Pražský komorní balet uvedl dílo korejské choreografky Ji-Eun Lee „Podmínka zániku“, si soubor ještě nestačil vydechnout. Pravidelné hostování v českých kamenných divadlech (Pardubice, Most, Opava, aj.) střídají intenzivní zkoušky prvního ročníku nového projektu „Occamova břitva“. Autorkou konceptu je umělecká vedoucí souboru Hana Polanská Turečková. Premiérový večer představí práci vybraných mladých a talentovaných tanečníků a choreografů působících v souboru či studujících choreografii na HAMU – Nikol Šneiderové (PKB), Šimona Kubáně (PKB) a Pala Kršiaka (HAMU). Všichni tři získali možnost profesionálně tvořit v Pražském komorním baletu a na výsledky jejich tříměsíční práce se mohou diváci těšit v rámci předpremiéry 10.prosince v Divadle Ponec.

Před premiérou večera „Occamova břitva“ uvede Pražský komorní balet poslední reprízu díla korejské choreografky Ji-Eun Lee „Podmínka zániku“ v letošním roce dne 28.listopadu v Divadle Ponec. Ve stejný den bude uvedena od 10 hodin pohádka „Kdo je na světě nejmocnější?“ na hudbu Bohuslava Martinů a v choreografii Hany Polanské Turečkové. Na další reprízy pohádky se mohou diváci přijít podívat dne 4.prosince od 9 a 11 hodin opět do Divadla Ponec.

Pražský komorní balet zve dále profesionální tanečníky k účasti na pravidelných otevřených trénincích zaměřených na klasiku, modernu či improvizaci. Tréninků je možné se účastnit každý všední den od 9,30 hodin ve studiu Contemporary na Vinohradech.

Vstupenky na předpremiéru Occamova břitva dne 10.prosince a na reprízy Podmínka zániku a Kdo je na světě nejmocnější? dne 28. listopadu je možné zakoupit v pokladně Divadla Ponec či předprodejní síti Ticketportal.
Rezervace vstupenek: horova@balet-praha.cz.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook