Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Premiéra choreografie Nevyřčené ticho vstupuje na jeviště Divadla Ponec

Přípravy premiéry Nevyřčené ticho v choreografii Tomáše Rychetského jsou v plném proudu. V rámci premiérového večera uvedeme společně s choreografií „Nevyřčené ticho“ reprízu choreografie „Mono No Aware“ Hany Turečkové a pro diváky je připraveno malé překvapení v podobě vystoupení hosta. Večer uvádíme dne 13. března ve 20 hodin v Divadle Ponec.

Premiéra choreografie „Nevyřčené ticho“ je studována v částečné úpravě pro Pražský komorní balet. Tomáš Rychetský původní choreografii vytvořil v roce 2007 v rámci premiéry baletu Národního divadla “Česká baletní symfonie”. Autorem scény choreografie je Milan Cais, kostýmy navrhl Roman Šolc a hudební spolupráce se ujal Ondřej Urban. Inspirace klavírní sonátou „Z ulice“ vedla k vytvoření intimní niterné miniatury pro jednoho muže a tři ženy. Prvotní inspirací a mottem choreografie se staly texty písní z alba “Playing the Angel” anglické hudební skupiny Depeche Mode (autor textů Martin L.Gore): “Andělé se stříbrnými křídly by neměli poznat bolest, kdybych jen mohl trpět za Tebe. Jestli Bůh určil, že pouze On může porozumět, doufám, že to jsou Tvé oči, kterými hledí.” Premiéru zatančí Denisa Kubášová, Tereza Chábová, Jaroslava Janečková a David Stránský.

Repríza choreografie Hany Turečkové “Mono No Aware” (Na hranici krásy) otevře druhou část večera. Inspirací Hany Turečkové se stala japonská zenová filozofie a styl butó. K hudební spolupráci choreografka přizvala Štěpána Polanského, k vytvoření scénografie a light designu oslovila renomovaného německého umělce Marcuse Selga a návrh kostýmů realizovala ve spolupráci s Ateliérem LaFormela. Od uvedení premiéry dne 11. prosince 2011 na Nové scéně Národního divadla zaznamenala choreografie velký úspěch nejen u diváků, ale také u odborné veřejnosti. Další reprízu uvádíme v rámci festivalu Česká taneční platforma 15. dubna 2012 ve 20 hodin v Divadle Ponec.

Premiéru „Nevyřčené ticho“ uvádíme 13. března ve 20 hodin v Divadle Ponec. Vstupenky zakoupíte v pokladně Divadla Ponec či předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook