Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet zve na reprízy pohádky Kdo je na světě nejmocnější?

Jedno z nejlepších představení sezony „Kdo je na světě nejmocnější?“ připravil Pražský komorní balet pro děti od 7 do 12 let. Původní jednoaktový balet Bohuslava Martinů nastudovala Hana Polanská Turečková. Na reprízy pohádky se můžete těšit 16.května od 11 a 18 hodin v Divadle Ponec.

„Originální taneční choreografie v kombinaci s údernou hudbou Bohuslava Martinů na motivy indické bajky s hlubokým morálním podtextem, při kterém se tají dech nejen malým divákům, to je nejnovější choreografie na repertoáru Pražského komorního baletu“ (Mary Matz, Opus Osm).

„Zpracovat balet, který původně zdobil Zlatou kapličku pro komorní těleso a malý prostor experimentální scény (divadlo Ponec, pozn.) se zdá riskantní, ale můžeme diváky hned z kraje ujistit, že záměr se v mnoha směrech vydařil … koncept do sebe zapadá jako kolečka futuristického stroje … Pražský komorní balet připravil plnohodnotné představení, které … není podbízivé, ale zaujme pozornost po celou dobu.“ „ … choreografie dokáže nahrávku (symfonickou hudbu, pozn.) naplnit, dokáže její zvukomalebnost doplnit pohybem tak, že nejde o ilustraci, ale spíš vzájemnou komunikaci, a ani místa bez pohybu nevyznívají hluše. Naopak je to příležitost, jak seznámit děti prostřednictvím hravého představení s jednou z významných osobností české moderní hudby 20. století.“ (cit. http://www.tanecniaktuality.cz)

Reprízy pohádky Kdo je na světě nejmocnější? uvádíme ve čtvrtek 16. 5. 2013 od 11 a 18 hodin v divadle Ponec. Představení je vhodné jak pro děti ve věku od 7 do 12 let, tak také pro středoškoláky a dospělé.

Vstupenky na představení je možné zakoupit v pokladně Divadla Ponec. Rezervace vstupenek: horova@balet-praha.cz.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook