Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet vyhlašuje konkurz na doplnění členů souboru

Pražský komorní balet vyhlašuje konkurz na doplnění míst sólistů Pražského komorního baletu od sezony 2012/2013. Hledáme profesionální a kreativní tanečníky se vzděláním v klasickém i moderním tanci,  kteří mají zájem vytvořit novou generaci osobností českého současného tance.
Pražský komorní balet v současné době nabízí repertoár sestávající z choreografií českých choreografů: T.Rychetský/„Nevyřčené ticho“, H.Turečková/„Mono No Aware“, „Hádej kolik je hvězd“ a P.Šmok/„Po zarostlém chodníčku“, „Stabat“, „Sinfonietta“, „Zjasněná noc“, „Z mého života“.

V nové sezoně 2012/2013 Pražský komorní balet chystá uvést tři premiéry. V říjnu nastuduje slavnostní večer „Fenomén Šmok v choreografii P.Šmoka a T.Rychetského-V.Konvalinky. V lednu 2013 uvede premiéru pohádky „Kdo je na světě nejmocnější?“ v choreografii Hany Turečkové a na závěr sezony přizve ke spolupráci korejskou choreografku Ji-Eun Lee k vytvoření originální taneční inscenace.

V následujících letech 2014 – 2016 Pražský komorní balet připravuje spolupráci s českými a zahraničními choreografy. Přizváni budou např. Jiří Pokorný, Jarek Cemerek, Uri Ivgi a Johan Greben či Palo Kršiak.

Konkurz na doplnění členů PKB se uskuteční 15. září 2012 na tanečním sále Pražského komorního baletu „Contemporary“, Národní dům na Vinohradech, nám. Míru 9, Praha 2 (I. patro, vlevo). Registrace začíná od 10,30 hodin, začátek v 11 hodin.

Strukturovaný životopis a portrétní fotografii posílejte na emailovou adresu: info@balet-praha.cz.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook