Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet ve čtvrtek odlétá do Jižní Koreji

Pražský komorní balet stráví počátek června na cestách po daleké východní Asii. Od 1. června 2017 má soubor naplánováno týdenní turné po Jižní Koreji. Zúčastní se prestižního Mezinárodního tanečního festivalu v Busanu, druhém největším jihokorejském městě. Tam bude jako jediný zástupce reprezentovat Českou republiku v oblasti současného tance.

„Prezentace souboru v zahraničí je pro nás nesmírně důležitá. Pomáháme šířit dobré jméno českého tance nejen u nás doma – v Praze a ve všech regionech, kde pravidelně hostujeme, ale i daleko za hranicemi naší republiky,“ říká ředitelka Pražského komorního baletu Ladislava Jandová. „V posledních letech jsme byli v Jižní Koreji hned několikrát, navštívili jsme také například Mexiko, Gruzii, Polsko nebo Bosnu a Hercegovinu.

PKB tentokrát vystoupí na busanském festivalu dvakrát. Představí se s choreografiemi This is not a kiss! autorů Žiga Jereba a Anny Štěrbové a Mysterium času Hany Polanské Turečkové. „Letos jsou do Busanu přizvány dvě desítky významných tanečních souborů z celého světa, aby zde prezentovaly to nejlepší z tanečního umění. Festival nabídne opravdu pestrý program,“ doplňuje Jandová. „Věřím, že naše červnové korejské turné bude stejně úspěšné jako ta předchozí. První představení odtančíme na překrásné venkovní scéně v blízkosti moře a je nám velkým potěšením, že to druhé bylo vybráno pro slavnostní večer v Busan Cinema Center, kterým se celý festival uzavře.“

Do Jižní Koreji se soubor letos vrátí ještě jednou. Koncem září (20. – 24. září 2017) se představí na Mezinárodním tanečním festivalu Tamra na ostrově Jeju. Tento festival představuje tradiční událost a každoroční unikátní podívanou, která láká nejen místní obyvatele, ale i turisty na bohatý umělecký program. V rámci festivalu se obvykle setkávají asijští umělci a Pražský komorní balet bude na této tradiční kulturní přehlídce opět jediným evropským reprezentantem. Organizátorem festivalu je Unie umělců a organizací v Jižní Koreji (Asociace Jejudo). I na festivalu Tamra uvede český nezávislý taneční soubor oblíbenou choreografii This is not a kiss!.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook