Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet v zahraničí

Na sedmém ročníku choreografické soutěže „no ballet“ v  Ludwigshafenu a v rámci Českých dnů kultury v Tbilisi se v listopadu představí Pražský komorní balet.

V německém Ludwigshafenu se koná ve dnech 8. – 10. listopadu sedmý ročník mezinárodní choreografické soutěže „no ballet“. Na letošní ročník byla porotou soutěže nominována choreografie Hany Turečkové „Mono No Aware“ z více jak 250 přihlášených choreografií z téměř 50 zemí světa. Porota soutěže, sestává z profesionálů oboru, choreografů, intendantů, režisérů, hudebníků, tanečních kritiků. V uplynulých šesti letech přišlo do soutěže téměř 1500 přihlášek od umělců z 50 různých národů a soutěž se stala významnou mezinárodní událostí, která chce bourat hranice mezi tanečními styly, kulturami, generacemi i národnostmi, a to prostřednictvím tance jako univerzálního jazyka. Motto „no ballet“ znamená, že v této soutěži jde o současný a nezaměnitelný jazyk tance, a to jak technik zažitých, tak nových. Cení se inovace a život, protože tanec má podle organizátorů nabíjet i vyčerpávat, má být podívanou i zamyšlením, překvapovat.

Choreografie „Mono No Aware“ měla premiéru v prosinci 2011 na Nové scéně Národního divadla a od té doby byla úspěšně reprízována po České republice. Choreografka Hana Turečková se nechala inspirovat japonskou zenovou filozofií a tanečním stylem butó.

Po účasti na choreografické soutěži v Ludwigshafenu čeká Pražský komorní balet vystoupení v hlavním městě Gruzie Tbilisi. V rámci Českých dnů kultury uvede Pražský komorní balet dvě představení složené z choreografií Pavla Šmoka „Sinfonietta“, „Trio g moll“ a „Stabat“ v termínu 14.-15. listopadu v Rustaveli Academic Theatre.

Dny České kultury v Tbilisi jsou organizovány Hlavním městem Praha a vedle Pražského komorního baletu vystoupí dále klavírista Ivo Kahánek či divadelní soubor V.O.S.A. Akce se koná pod záštitou primátora HMP doc. Bohuslava Svobody.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook