Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet v nové sezóně 2016/2017

Praha, 8. září 2016 – Pražský komorní balet vstupuje do nové taneční sezóny s velmi nabitým programem. Už tento pátek odjíždí soubor do Košic, kde 10. září 2016 v rámci Festivalu divadel střední Evropy uvede představení 3 české kvartety. S reprízami úspěšných inscenací navštíví do konce roku mnoho českých měst, chystá se hostovat i v zahraničí, například na Slovensku či v Polsku. Mimo reprízování stávajících představení připravuje Pražský komorní balet také velký galavečer jako poctu Pavlu Šmokovi a hned dvě nové premiéry.

„Co se týče zájezdů, čeká Pražský komorní balet opravdu perný podzim,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka souboru. „Kromě Košic se chystáme například do Mostu, Znojma, Děčína, Prostějova, Nového Jičína, Turnova či Jaroměře. Ze zahraničních hostování bych ráda zmínila listopadové vystoupení ve Slovenském národním divadle v Bratislavě nebo festival Warsaw Dance Days v polské Varšavě, na němž se soubor představí mezi 17. a 20. listopadem.“

Aktuálně soubor připravuje také mimořádný vzpomínkový galavečer věnovaný jednomu z nejvýznačnějších choreografů 20. století, zakladateli a dlouholetému uměleckému šéfovi Pražského komorního baletu při příležitosti jeho nedožitých 89. narozenin. „Pocta Pavlu Šmokovi“ se uskuteční 23. října 2016 ve Vinohradském divadle.

V rámci mimořádného večera vzdají Mistrovi kromě Pražského komorního baletu hold také přední české a slovenské soubory – Balet Národního divadla v Praze pod vedením Petra Zusky, Balet Národního divadla v Brně pod vedením Mária Radačovského a Balet Slovenského Národního divadla v Bratislavě pod vedením Jozefa Dolinského ml. Na programu galapředstavení budou především díla Pavla Šmoka doplněná cennými videoprojekcemi s rozhovory a archivním materiálem, dále pak choreografie Petra Zusky, Mária Radačovského a Natálie Horečné.

Těsně před Vánocemi – 18. prosince 2016 – pak čeká soubor ve Vinohradském divadle první velká premiéra nazvaná Mystérium času. Rozdílné chápání faktoru času představí ve svých dílech na hudbu význačných českých skladatelů tři mladí talentovaní autoři – Hana Polanská Turečková, Ondřej Vinklát a Marek Svobodník.

Druhá velká premiéra sezóny, opět komponovaný večer, v rámci něhož se představí například zbrusu nové dílo úspěšného choreografa Jiřího Pokorného, bude uvedena na jaře 2017.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook