Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet uvede poslední představení letošní sezóny

Praha, 20. června 2016 – Mílovými kroky se blíží konec školního roku a spolu s ním závěr divadelní sezóny. Letní prázdniny můžete symbolicky zahájit s Pražským komorním baletem, který uvede v Divadle Ponec 29. června od 19 hodin poslední velkou reprízu inscenace Metafory tance.

Pro největší tuzemský nezávislý soubor připravili tři díla současní evropští tvůrci. V komponovaném večeru se představí choreografie „Come see comme çaAleksandry Dziurosz (PL), „Němý výkřikHany Litterové (ČR) a „This Is Not a Kiss!Žiga Jereba (SLO) a Anny Štěrbové (ČR).

Hlavním tématem představení je lidské chování, jeho světlé i temné stránky. Dílo Aleksandry Dziurosz „Come see comme ça“ je o rozkrývání charakteru několika lidí, jejichž osud je dovedl na jedno místo. Komorní drama Hany Litterové „Němý výkřik“ v sobě nese silný příběh a svědectví o mezilidských vztazích a událostech, které se mohou odehrávat kolem nás, často za zavřenými dveřmi. A Žiga Jereb a Anna Štěrbová společně vytvořili hravou choreografii, kterou nazvali „This Is Not a Kiss!“ – dílo, které je pohledem na to, co přijde, nebo může přijít s polibkem. Všichni autoři večera prezentují své nápady a myšlenky formou, pro niž je stěžejní sdělení, jež vyjadřují výhradně tancem či divadelním pohybem. Ať už má tanec v jejich podání jakýkoliv pohybový slovník, pokaždé je nositelem myšlenky díla a vzniká v souladu s hudebním doprovodem.

„Na začátku června Pražský komorní balet s touto inscenací velmi úspěšně hostoval na Slovensku“, říká Ladislava Jandová, ředitelka Pražského komorního baletu. „Představení ve slovenském Zvolenu a Košících se setkala s nadšenými diváckými ohlasy. Do Košic se proto Pražský komorní balet znovu vrátí počátkem nové sezóny. Mezi 7. a 11. zářím letošního roku vystoupí s inscenací 3 české kvartety v rámci Festivalu divadel střední Evropy, který pořádá Státní divadlo Košice.“

S představením Metafory tance se Pražský komorní balet představí do té doby ještě jednou i českým divákům, a to jako host festivalu Tanec Brno 2016 v Mahenově divadle 24. června od 19 hodin.

Úplně posledním představením v letošní sezóně pak bude pro Pražský komorní balet uvedení reprízy díla Hany Polanské Turečkové Černé zrcadlo v rámci autorského večera choreografky ve Studiu Alta 19. července od 20 hodin.

Mgr. Johana Mücková
PR manažerka PKB
Tel: +420 605 751 290
E-mail: muckova@balet-praha.cz
www.prazskykomornibalet.cz

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook