Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet po návratu z Jižní Koreji zahajuje novou sezónu

Praha, 3. září 2018 – Sólisté Pražského komorního baletu mají za sebou další úspěšné vystoupení v Jižní Koreji. V úterý 28. srpna se s choreografií Prolínání Lukáše Timuláka představili ve městě Čchongdžu na slavnostním zahájení tanečního festivalu s názvem Korea Dance Festival. Tamtéž uvedli ve středu 29. srpna workshop pro profesionály a studenty tanečních konzervatoří, který byl zaměřený na techniku klasického tance. Nyní PKB pod vedením baletní mistryně Lindy Svidró Schneiderové vstupuje do sezóny 2018/2019. Do souboru nastupují čtyři noví tanečníci – Tereza Kučerová, která dříve působila v Baletu Národního divadla, Michal Kováč z Plzně, Tereza Straková z brněnské konzervatoře a Iveta Krmelová z Tanečního centra Praha.


V brzké době čeká soubor několik slavnostních vystoupení. Fragment z choreografie Prolínání bude uveden na Slavnostním předávání cen festivalu Zlatá Praha na Nové scéně Národního divadla v sobotu 22. září od 20:20 hodin. Večer živě přenáší kulturní kanál ČT art. V pondělí 24. září od 19 hodin pak bude následovat vystoupení na prestižním Svatováclavském hudebním festivalu v Ostravě, kde PKB uvede choreografie Po zarostlém chodníčku, Z mého života a Černé zrcadlo za doprovodu Zemlinského kvarteta. Choreografii Po zarostlém chodníčku zatančí soubor v mimořádném hudebním nastudování se smyčcovým kvartetem a klarinetem v podání Igora Františáka. Představení, které se koná v ostravském kostele svatého Václava, natáčí Česká televize v rámci letošních oslav stého výročí Československa a devadesátého výročí úmrtí Leoše Janáčka.


V sezóně 2018/2019 soubor plánuje uvést celovečerní premiéru Petra Zusky s názvem Kytice, ke které skládá originální hudbu Ondřej Brousek nejml. „Nová premiéra je pro tento rok sice stále v plánu, nicméně musím zmínit, že náš soubor aktuálně bojuje o existenci,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka Pražského komorního baletu. „PKB půl století úspěšně reprezentuje českou kulturu v zahraničí a vykonává veřejnou kulturní službu v Praze a především regionech ČR, je ale dlouhodobě výrazně podfinancován, nemá vlastní divadelní zázemí ani základní ekonomické podmínky pro činnost. Současná finanční situace PKB je tedy nadále neudržitelná. Od června je na našich www stránkách  www.prazskykomornibalet.cz zveřejněna Petice na záchranu PKB, pro kterou stále sbíráme podpisy.“

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook