Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pavel Šmok získal čestné občanství v rodné Levoči

Primátor slovenského města Levoča slavnostně udělil Pavlu Šmokovi čestné občanství za dlouhodobý rozvoj slovenské a české kultury. Pavel Šmok navštívil rodné město téměř po deseti letech, aby zde po delší odmlce představil opět svoji uměleckou tvorbu. Pražský komorní balet při této příležitosti uvedl choreografii na smyčcový kvartet Arnolda Schönberga „Zjasněná noc“.

Ve spolupráci s městem Levoča a Městským kulturním střediskem přijal Pražský komorní balet pozvání k slavnostnímu vystoupení v prostorách Městského divadla při příležitosti udělení čestného občanství prof. Šmokovi. Těsně před vystoupením převzal osobně Pavel Šmok v prostorách historické radnice z rukou primátora čestné občanství města Levoča.

Zakladatel experimentálního Studia Balet Praha a později i Pražského komorního baletu se hrdě hlásí k historii rodného města: „Starobylé město Levoča leží na východě regionu Spiš a je doslova kulturně-historickým pokladem mezi slovenskými městy, nemluvě o velkém množství stavebních památek, které se váží k slavným dějinám města. Není divu, že je Levoča zapsaná na seznam Světového dědictví Unesco.“

Slavnostní večer „Zjasněná noc“ byl uveden při příležitosti předání čestného občanství prof. Pavlu Šmokovi dne 23. srpna v levočském Městském divadle.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook