Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Kdo je na světě nejmocnější?…. pohádka pro děti i pro dospělé

Pražský komorní balet uvede premiéru orientální pohádky pro děti i pro dospělé „Kdo je na světě nejmocnější?“ na hudbu Bohuslava Martinů již v pondělí 18.února od 16 hodin v Divadle Ponec. Na motivy indické bajky s hlubokým morálním podtextem libreto upravila a dílo nastudovala Hana Polanská Turečková. Přijďte s námi objevit magický pohádkový svět, kde ožijí různé živly, zlaté slunce, temné mraky nebo i silný vítr.

„Libreto, režie a choreografie se inspiruje a vychází jak z hudby Martinů, tak i z děl Vladimíra Houdka a Moniky Žákové, jejichž obrazy mne vedly k inspiraci upravit libreto tohoto dílka, kdy je děj místo o myší rodince zasazen do rodiny cirkusové. Choreografie se nevzdává tanečních reminiscencí – používá akrobatické a gymnastické prvky, či prvky z jiných tanečních kultur. Je zde prostor i pro humor, zvláště v postavách rodičů, kteří jsou tak potrhlí, že by v honbě za nejmocnějším ženichem princeznu málem provdali za slunce, mrak, vítr či zeď. Nakonec vše dobře dopadne a zvítězí láska – nejmocnější na světě.“, přibližuje choreografka Hana Polanská Turečková.

Vstupenky na představení je možné zakoupit v pokladně Divadla Ponec či předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream.

Rezervace vstupenek: horova@balet-praha.cz.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook