Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Divertimento D Dur v obnovené premiéře Pražského komorního baletu

Praha 5. dubna 2012 – Divertimento D Dur se řadí mezi vtipné kreace Pavla Šmoka. A kdo by se v dnešní době nechtěl zasmát? Vtipná a žertovná choreografie pobaví nejen diváky v hledišti, ale také tanečníky na scéně. Divertimento uvádíme v obnovené premiéře 11. dubna 2012 v 19 hodin v Divadle Oskara Nedbala v Táboře.

Premiéra choreografie Pavla Šmoka „Divertimento D Dur“ byla uvedena 6. listopadu 1994 a od té doby byla více jak šedesátkrát reprízována. Pro svůj zábavný naturel si našla velké zalíbení nejen u diváků, ale samotných interpretů. Opětovné nastudování Divertimenta jsme se rozhodli zařadit do repertoáru, neboť se nám zdá potřebné současného diváka pobavit a rozjařit, aby odcházel s úsměvem na tváři i v duši.

„Ono totiž dělat humor pohybem není žádná sranda“ jak říká sám autor. Pavel Šmok ale umí publikum rozesmát, umí si dělat v baletu i z baletu legraci. V Divertimentu jde o jakýsi sumář Šmokových pohybových nápadů, vtípků a srandiček z oblasti všemožných tanečních technik a stylů, které koexistují na jedné scéně. Jedno velké divertissement, zábava, rozptýlení. Neboť Diverimento je hudba pro oddech, dobrou náladu, pro ukrácení času. A taková je opravdu i Šmokova choreografie, dovádivá a žertovná hra, při které se stejně dobře baví diváci i tanečníci. Humorné ohlédnutí za světem naší dětské nevinnosti, na jehož konci je uvolňující úsměv na tváři a teplo u srdce. Snad by se při něm smál a bavil i sám skladatel Wolfgang Amadeus.

Komorní večer sestavený z choreografií Nevyřčené ticho, Stabat a Divertimento D Dur uvedeme 11. dubna v 19 hodin v Divadle Oskara Nedbala v Táboře.

Vstupenky na představení lze zakoupit v pokladně Divadla O. Nedbala v Táboře. Více informací: www.divadlotabor.cz.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook