Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Český rozhlas – Vltava: Pražský komorní balet a hosté na Nové scéně

První premiérou Pražského komorního baletu v sezoně 2011/2012 bude představení s názvem „Mono no aware“ (Na hranici krásy) na hudbu Georga Friedricha Händela a Štěpána Polanského.

Pojem Mono no aware pochází z japonské literatury 18. století a týká se autentického lidského povzdechu, který se vztahuje k vědomí krásy a pomíjivosti. Myšlenku na toto téma vytvořit choreografii vnukl Haně Turečkové butó workshop s geniální japonskou butó tanečnicí Sumako Koseki. 

DekkaDancers: Nevyřčené ticho/Unsaid silent Foto: Pavel Hejný

Premiéra se uskuteční 11. prosince 2011 od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze v rámci komponovaného večera Pražský komorní balet a hosté. Marie Poláková pozvala k mikrofonu choreografku Hanu Turečkovou.

Na premiéru představení Pražského komorního baletu s názvem „Mono no aware“ (Na hranici krásy) na hudbu Georga Friedricha Händela a Štěpána Polanského zve choreografka Hana Turečková

V rámci komponovaného večera se představí také DekkaDancers, kteří uvedou úspěšné Nevyřčené ticho od Tomáše Rychetského na hudbu Leoše Janáčka, a večer uzavře slovenský host, Balet Bratislava s nejnovější choreografií od Mária Radačovského.

zdroj: http://www.rozhlas.cz/mozaika/divadlo/_zprava/prazsky-komorni-balet-a-hoste-na-nove-scene–987870

« Zpět do sekce Napsali o nás
Sdílet článek na: TwitterFacebook