Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet se představí na Mezinárodním festivalu Sarajevo Winter

V rámci Mezinárodního festivalu Sarajevo Winter 2013 (Sarajevská zima) vystoupí Pražský komorní balet s choreografií Hany Polanské Turečkové „Mono No Aware“ dne 20. března 2013. Jako jediný český zástupce bude v příštím týdnu reprezentovat Českou republiku v oblasti současného tanečního umění.

Mezinárodní festival Sarajevo Winter představuje tradiční a uměleckou událost, která se každoročně koná v hlavním městě Bosny a Hercegoviny. Letošní ročník festivalu se koná pod heslem „Art of Touch“. V rámci festivalu se každoročně setkají současní umělci z celého světa z oblastí hudby, performing arts, filmu či vizuálního umění. Festival se od doby vzniku v roce 1984 stal symbolem svobody, tvořivosti a místem pro seznámení se s různorodými kulturami z celého světa.

Choreografie Hany Polanské Turečkové „Mono No Aware“ (On the Edge of Beauty) inspirována japonskou zenovou filozofií a tanečním stylem butó bude uvedena 20. března v 19.30 hodin v Bosenském kulturním centru.

Choreografie se od své premiéry úspěšně představila na festivalech: Česká taneční platforma, Taneční festival Siraex, Tanec Praha, Tanec Brno a v loňském roce byla vybrána z více jak 250 přihlášených účastníků mezi nejlepší šestnástku choreografií na Mezinárodní choreografickou soutěž do Ludwigshafenu.

Organizátorem festivalu je Mezinárodní mírové centrum v Sarajevu. Festival Sarajevská zima je členem Mezinárodní společnosti pro živé umění a podporují jej organizace jako např. UNESCO, Evropská unie či generální tajemník Rady Evropy.

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook