Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Pražský komorní balet od zítřka uvádí nové tanečně vzdělávací představení Taneční kontrasty

Praha, 1. prosince 2015 – Pražský komorní balet připravil pro žáky základních a středních škol novinku, pestrý moderovaný program se zaměřením na ukázky repertoáru souboru a nahlédnutí do zákulisí tanečních představení. Mladým divákům, ale i dospělým a rodinám s dětmi se „Taneční kontrasty“ poprvé představí ve středu 2. prosince ve Velkém sále Městské knihovny.

Program představí choreografie významného českého choreografa prof. Pavla Šmoka, zakladatele souboru, který jako předlohu ke svým dílům vybíral především českou klasickou hudbu a hudbu minulého století (např. skladby Bedřicha Smetany či Ilji Zelenky). Zároveň také uvede ukázky z tvorby tvůrců, kteří se souborem spolupracovali během posledních let a svá díla doprovází hudbou současnou.

Pražský komorní balet komponovaným programem navazuje na úspěšný zábavně výchovný pořad Pavla Šmoka „Jak se dělá balet“, který se dočkal více než osmi set repríz. Moderované představení začíná pohledem do každodenní rutiny tanečníků, kteří předvedou ukázky tréninků klasického a současného tance. Dále pokračuje jednotlivými choreografiemi z repertoáru souboru, jež reprezentují rozličné způsoby tanečního projevu a pohybového slovníku od neoklasického tance, přes folklorní inspirace až po současný taneční projev zahrnující i prvky herectví.

Ukázky jsou vybírány s ohledem na věkovou kategorii diváků a průvodní slovo srozumitelným způsobem vysvětlí historii tance, práci Pražského komorního baletu a podrobnosti vzniku jednotlivých choreografií. Po skončení programu je vytvořen prostor pro diskuzi diváků s moderátorem i samotnými tanečníky.

Vstupné je ve výši 80 Kč + pedagogický doprovod zdarma. Závazné rezervace přijímáme na emailu info@balet-praha.cz nebo na tel. čísle: 602 404 010.

Plánovaná představení:
2. prosince 2015, 9:00, Taneční kontrasty, Velký sál Městské knihovny
9. prosince 2015, 19:00, This is not a kiss! Aneb není pusa jako pusa, Divadlo Ponec
10. prosince 2015, 10:00, Taneční kontrasty, Divadlo Ponec
10. prosince 2015, 15:00, COME SEE COMME ÇA – Taneční kontrasty, Divadlo Ponec

Mgr. Johana Mücková
PR manažerka PKB
Tel: +420 605 751 290
E-mail: muckova@balet-praha.cz
www.prazskykomornibalet.cz

« Zpět do sekce Tiskové zprávy
Sdílet článek na: TwitterFacebook