Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Praha.eu: Festival současného tance hýbe celou Prahou

Již 18. ročník festivalu současného tance a pohybového divadla Česká taneční platforma se koná od 13. do 16. dubna na čtyřech pražských divadelních scénách. Její pořadatelé chtějí propojit tanec a pohyb s vizuálním uměním, hudbou a literaturou, proto čtyřdenní přehlídka nabízí nejen dvanáct divadelních představení, ale také workshopy, koncert kapely Zrní, výstavu fotografií a Ateliér čtení tance.

Uznávaní autoři i mladé talenty
Česká taneční platforma představí v divadle Ponec, Alfredovi ve dvoře, Studiu Alta a TeatruNoD to nejlepší z tanečních inscenací uplynulého roku. Program festivalu stojí na výrazných choreografických osobnostech, jak zavedených autorů, tak mladých talentů. Návštěvníky festivalu tak čeká například tanečně-divadelní inscenace Muži od choreografky, performerky a režisérky Adély Laštovkové Stodolové. Taneční duo VerTeDance uvede představení Kolik váží vaše touha?, Barbora Látalová zase taneční představení Margaretha vypravuje. Dále budou na programu inscenace Found & Lost švédské autorky Charlotty Öfverholmové či úspěšné představení Mono No Aware od Hany Turečkové z Pražského komorního baletu. Festival zakončí představení Afrika – smíření Moniky Rebcové, která v něm spojuje současný tanec s africkou taneční tradicí.

Čtyři dny plné taneční atmosféry
„Festival je kratší, ale zároveň nabytější. Zkrátili jsme ho na čtyři dny, ale začínáme už brzy odpoledne. Reagujeme tak na evropské trendy a věříme, že takto hustě koncentrovaný program umocní festivalovou atmosféru,“ říká ředitelka České taneční platformy Kateřina Višinská. Kromě tanečních projektů tak Česká taneční platforma nabízí i doprovodný program, který odstartuje 13. dubna site-specific představením Lenky Bartůňkové s názvem Lágrima. Na něj naváže vernisáž fotografií tanečně divadelního fotografa Vojtěcha Brtnického v divadle Ponec. Pro veřejnost je připraven i workshop na téma Světlo-scéna, otevřená debata Institutu Světelného Designu s názvem Světelný design v současném českém tanci nebo seminář Ateliér čtení tance, který by měl divákům pomoci vnímat současný tanec.

Vítěz získá polovinu tržby
Mezinárodní porota v čele s významným britským tanečníkem Johnem Ashfordem vybere nejlepší taneční inscenaci a tanečníka roku. Festival udělí i cenu za nejlepší světelný design. Na základě hlasování platících diváků bude udělena Cena diváka, její výherce obdrží polovinu festivalových tržeb z divadla Ponec.

Více informací na www.tanecniplatforma.cz.

« Zpět do sekce Napsali o nás
Sdílet článek na: TwitterFacebook