Follow us on Facebook!
CZ EN

Pražský komorní balet na cestách: nejen po Čechách, ale i do Asie

Pražský komorní balet od počátku roku velmi úspěšně pokračuje v sérii zájezdů po českých regionech. Kromě mnoha představení odehraných na scéně pražského Divadla Ponec se objeví na jevištích prakticky po celé zemi – od Svitav přes Jablonec nad Nisou až po Klášterec nad Ohří.

Ano, Pražský komorní balet čeká v následujících měsících spousta cestování, a to nejen napříč Českou republikou,“ potvrzuje ředitelka PKB Ladislava Jandová. „Klademe stále stoupající důraz na prezentaci souboru v zahraničí, a tak nás na přelomu května a června čeká velké, hned třítýdenní turné (25.5.-16.6.) po daleké Jižní Koreji. Intenzivně se na něj začínáme připravovat už nyní.“ 

V Koreji se Pražský komorní balet zúčastní hned dvou prestižních festivalů – Mezinárodního festivalu moderního tance (MODAFE) v Soulu a Mezinárodního tanečního festivalu, který se koná v Busanu, druhém největším jihokorejském městě. Jako jediný český zástupce bude soubor reprezentovat Českou republiku v oblasti současného tanečního umění. V rámci korejského turné proběhne i série workshopů s tanečníky PKB a zástupce souboru zasedne také jako člen poroty v choreografické soutěži, která se bude v rámci festivalů konat.

V mezičase mezi zmíněnými festivaly vystoupí PKB pětkrát s celovečerním programem (Hádej kolik je hvězd, Černé zrcadlo a Z mého života) v Soulu a několika dalších významných městech. Na přípravách soubor úzce spolupracuje s Českým centrem v čele s jeho ředitelkou Michaelou Lee. Představení se uskuteční pod záštitou české ambasády a českého velvyslance Tomáše Husáka. Významnou prezentaci českého tanečního souboru v zahraničí finančně podporuje Ministerstvo kultury České republiky.

« back to Press releases
Share: TwitterFacebook