Sledujte nás na Facebooku!
CZ EN

Novinky

Pražský komorní balet je na turné v Maďarsku a Turecku

V dubnu chystáme na dva zájezdy, které náš soubor představí na mezinárodní úrovni. Na turné v Maďarsku a Turecku zatančíme náš nejnovější komponovaný program Mraky důvěrné.

První zastávkou na dubnových cestách bude Maďarsko, kde se Pražský komorní balet představí na 10. ročníku divadelního festivalu Theatre Olympics 2023. V rámci spolupráce se Székesfehervári Ballet Színház soubor v živém hudebním doprovodu Zemlinského kvarteta vystoupí 4. dubna v divadle Vörösmarty Theatre v Szekesfeherváru. Další představení tanečníky čeká 6. dubna v Kulturním domě Eötvös 10 v Budapešti. Obě vystoupení se uskuteční ve spolupráci s Českým centrem v Budapešti a za finanční podpory Ministerstva kultury.

V polovině měsíce pak Pražský komorní balet odletí do Turecka, kde 18. dubna – opět společně s hudebníky ze Zemlinského kvarteta – vystoupí v rámci hlavního programu 37. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Ankaře. Den předtím zatančí soubor na matiné v prostorách české ambasády v tureckém hlavním městě. Další vystoupení proběhne 20. dubna v Mersinském kulturním centru Mezitli. Všechna představení se uskuteční ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Turecku a za finanční podpory Národního plánu obnovy.

« zpět na všechny novinky